We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Elo Touch Solutions E721949 signage display mount 127 cm (50") Black
SKU
E721949
£159.01
£132.51
In stock
Wall Mount, 32 - 50", Black
Category: Signage Display Mounts
| Maximum screen size | 50 " |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| SKU | E721949 |
| EAN | 0843173110028 |
| Manufacturer | Elo Touch Solutions |
| Availability | Y |
| Mounting | |
|---|---|
| Minimum screen size | 81.3 cm (32") |
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Wall |
| Maximum screen size | 127 cm (50") |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 2.26 kg |
| Package weight | 3.28 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 3.28 kg |
| Technical details | |
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Wall |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Elo Touch Solutions E721949 signage di...
£159.01
£132.51
|
Chief LCM1U signage display mount 152....
£228.41
£190.34
|
Bestseller
Chief FCAV1U signage display mount Black
£181.84
£151.53
|
Hot Product
StarTech.com TV Ceiling Mount - Full-M...
£125.58
£104.65
|
Popular
StarTech.com TV Ceiling Mount - Full-M...
£149.38
£124.48
|
StarTech.com Dual TV Ceiling Mount - B...
£229.34
£191.12
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
E721949
|
LCM1U
|
FCAV1U
|
FLATPNLCEIL
|
FPCEILPTBLP
|
FPCEILBTB
|
| Manufacturer |
Elo Touch Solutions
|
Chief
|
Chief
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Mounting type |
Wall
|
Ceiling
|
Wall
|
Ceiling
|
Ceiling
|
Ceiling
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account