We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts QI-HP1027M toner cartridge 1 pc(s) Compatible Magenta
SKU
QI-HP1027M
£46.67
£38.89
In stock
Toner Magenta CE403A Pages: 6.000, Nordic Swan HP Color LaserJet M551 (507A) Series
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 36 month Warranty
Category: Toner Cartridges
| Printing colours | Magenta |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Type | Compatible |
| SKU | QI-HP1027M |
| EAN | 5704174132608 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | Y |
Increase your green profile extend the life of your Printers and Copiers. CoreParts offers a wide range of toners for printers and Copiers, from all major Printer brands that matches the performance of the originals. CoreParts Toners are produced in the EU.
| Features | |
|---|---|
| Type | Compatible |
| Colour toner cartridges quantity | 1 |
| Colour toner page yield | 6000 pages |
| Compatibility | LaserJet M551 (507A) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certification | Nordic Swan |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | CE403A, APTHPCE403AE |
| Printing colours | Magenta |
| Weight & dimensions | |
| Width | 393 mm |
| Depth | 242 mm |
| Height | 164 mm |
| Package depth | 242 mm |
| Package weight | 1.45 kg |
| Weight | 1.03 kg |
| Package width | 393 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 164 mm |
| Print quality | |
| Printing colours | Magenta |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 242 mm |
| Package weight | 1.45 kg |
| Package width | 393 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 164 mm |
| Technical details | |
| Type | Compatible |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | CE403A, APTHPCE403AE |
| Package type | Box |
| Compatibility | LaserJet M551 (507A) |
| Other features | |
| Certification | Nordic Swan |
Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account