We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama Lens Pen 1.3 cm Black
SKU
5604
£10.03
£8.36
In stock
Lens Pen
Category: Lens Hoods
| SKU | 5604 |
|---|---|
| EAN | 4007249056047 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | Y |
- With lens brush (for dry preliminary cleaning) and special velvet, specially for lenses and eyepieces with small diameter.
- Diameter of special velvet: 13 mm.
- Colour: black.
- Diameter of special velvet: 13 mm.
- Colour: black.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Compatible lens diameter | 1.3 cm |
| Weight & dimensions | |
| Compatible lens diameter | 1.3 cm |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 35 g |
| Package width | 230 mm |
| Package height | 24 mm |
| Package depth | 90 mm |
| Other features | |
| Package weight | 35 g |
Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account