We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo 00UP747 internal solid state drive 256 GB M.2 PCI Express 3.0 NVMe
SKU
00UP747
£117.42
£97.85
In stock
256GB M.2 2242 PCIe NVMe
Category: Internal Solid State Drives
| SKU | 00UP747 |
|---|---|
| EAN | 5704174271079 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 256 GB |
| Features | |
| Interface | PCI Express 3.0 |
| Component for | Laptop |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 256 GB |
| SSD form factor | M.2 |
| M.2 SSD size | 2242 (22 x 42 mm) |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | PCI Express 3.0 |
| Component for | Laptop |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 256 GB |
| Design | |
| Component for | Laptop |
| SSD form factor | M.2 |
| Technical details | |
| Interface | PCI Express 3.0 |
| SSD form factor | M.2 |
Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account