AX5U6000C4816G-DTLABBK
In stock
DDR5, 6000 MT/s, 2x 16GB, CL 48-48-48, 1.1-1.4V
- Compact Low-Profile Heatsink Design
- Enhanced Power Management
- Stability and Reliability
- Made with High-Quality Materials
Category: Memory Modules
| Internal memory type | DDR5 |
|---|---|
| Memory clock speed | 6000 MHz |
| ECC | Yes |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| SKU | AX5U6000C4816G-DTLABBK |
| EAN | 4711085948366 |
| Manufacturer | ADATA |
| Availability | Y |
| Product Family | LANCER BLADE |
| PDF URLs |
View PDF |
LANCER BLADE DDR5
SLEEK EFFICIENCY, COMPACT POWER
Enhanced Power Management
Stability and Reliability
AMD EXPO
Overclocking Made Easy
AMD EXPO
Overclocking Made Easy
| Memory | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | Yes |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) version | 3.0 |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | PC |
| CAS latency | 48 |
| Memory voltage | 1.1,1.4 V |
| ECC | Yes |
| Power | |
| Memory voltage | 1.1,1.4 V |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Cooling type | Heatsink |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Cooling type | Heatsink |
| Features | |
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | PC |
| CAS latency | 48 |
| AMD Extended Profiles for Overclocking (EXPO) | Yes |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 65 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 33.8 mm |
| Depth | 133.3 mm |
| Height | 7.8 mm |