We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
C2G 5m 18 AWG Computer Power Extension Cord (IEC320C13 to IEC320C14)
SKU
88506
£8.60
£7.17
In stock
5m Computer Power Extension Cord
Category: Power Cables
| SKU | 88506 |
|---|---|
| EAN | 0757120885061 |
| Manufacturer | C2G |
| Availability | Y |
Plug in the Power Extension Cable from Cables to Go to make your work environment more flexible. All Power Cables from Cables to Go feature a fully-moulded design that provides maximum durability and long life.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | C14 coupler |
| Connector 1 | C13 coupler |
| Cable length | 5 m |
| Features | |
| Connector 2 | C14 coupler |
| Connector 1 | C13 coupler |
| Cable length | 5 m |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Female |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 250 V |
| Input current | 10 A |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 434 g |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
C2G 5m 18 AWG Computer Power Extension...
£8.60
£7.17
|
Cables Direct RB-310 power cable Black...
£6.12
£5.10
|
Recommended
connektgear 10m Mains Extension Power...
£9.91
£8.26
|
Popular
connektgear 10m UK Mains Power Cable U...
£10.60
£8.83
|
Bestseller
StarTech.com 2m (6ft) Computer Power C...
£6.14
£5.12
|
Hot Product
StarTech.com 6ft (1.8m) UK Computer Po...
£7.86
£6.55
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
88506
|
RB-310
|
27-0052B
|
27-0026B
|
PXT101EUR
|
PXT101UK
|
| Manufacturer |
C2G
|
Cables Direct
|
connektgear
|
connektgear
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account