We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Cables Direct 5 m, USB/USB, M/M USB cable USB 2.0 USB A USB B White
SKU
CDL-105
£3.11
£2.59
In stock
5 m, USB A/USB B, Male - Male, White
Category: USB Cables
| Cable length | 5 m |
|---|---|
| Connector 2 | USB B |
| Connector 1 | USB A |
| USB version | USB 2.0 |
| SKU | CDL-105 |
| EAN | 5055781209697 |
| Manufacturer | Cables Direct |
| Availability | Y |
The standard A to B cable connects a computer to a peripheral, such as printer or scanner
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Male |
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB B |
| Cable length | 5 m |
| Product colour | White |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Ports & interfaces | |
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB B |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Cable length | 5 m |
| Technical details | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Product colour | White |
| Other features | |
| Product colour | White |
| Number of products included | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Cables Direct 5 m, USB/USB, M/M USB ca...
£3.11
£2.59
|
New
Cables Direct USB3-MICROB USB cable 2...
£3.31
£2.76
|
Hot Product
StarTech.com 3 ft Black USB 2.0 Extens...
£3.48
£2.90
|
Bestseller
StarTech.com 6 ft Black USB 2.0 Extens...
£3.71
£3.09
|
Recommended
StarTech.com 5in Micro USB to USB OTG...
£4.40
£3.67
|
Popular
Microconnect USBAAF01 USB cable USB 2....
£4.45
£3.71
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CDL-105
|
USB3-MICROB
|
USBEXTAA3BK
|
USBEXTAA6BK
|
UUSBOTG
|
USBAAF01
|
| Manufacturer |
Cables Direct
|
Cables Direct
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
Microconnect
|
| Connector 2 |
USB B
|
Micro-USB B
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
| Connector 1 |
USB A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
Micro-USB B
|
USB A
|
| USB version |
USB 2.0
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
N/A
|
N/A
|
USB 2.0
|
USB 2.0
|





Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account