We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Cables Direct F M/M, 1.5m coaxial cable White
SKU
2FW-1.5
£1.00
£0.83
In stock
75ohm coaxial cable, F connector, male to male, white, 1.5m
Category: Coaxial Cables
| SKU | 2FW-1.5 |
|---|---|
| EAN | 5055781247804 |
| Manufacturer | Cables Direct |
| Availability | Y |
Cables Direct F type connector cable is a coaxial cable primarily used for connecting satellite systems and cable modems.
- F Connector
- Male - Male
- Solid core
- 75ohm
- Nickel plated connectors
- White
- F Connector
- Male - Male
- Solid core
- 75ohm
- Nickel plated connectors
- White
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector contacts plating | Nickel |
| Connector 2 | F |
| Connector 1 | F |
| Features | |
| Product colour | White |
| Impedance | 75 Ω |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Connector 2 | F |
| Connector 1 | F |
| Cable length | 1.5 m |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Impedance | 75 Ω |
| Cable length | 1.5 m |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Cables Direct F M/M, 1.5m coaxial cabl...
£1.00
£0.83
|
Recommended
Cables Direct 2TV-01BK coaxial cable 1...
£1.19
£0.99
|
Cables Direct Coaxial F 1m coaxial cab...
£0.91
£0.76
|
Popular
Cables Direct 2FW-01 coaxial cable 1 m...
£0.84
£0.70
|
New
Cables Direct 2TVREV-03 coaxial cable...
£1.42
£1.18
|
Bestseller
Cables Direct 2TVREV-02K coaxial cable...
£1.36
£1.13
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
2FW-1.5
|
2TV-01BK
|
2FK-01
|
2FW-01
|
2TVREV-03
|
2TVREV-02K
|
| Manufacturer |
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account