We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Cables Direct UT-732A outlet box White
SKU
UT-732A
£1.56
£1.30
In stock
Double Back Box
Category: Outlet Boxes
| Product colour | White |
|---|---|
| SKU | UT-732A |
| EAN | 5055781233869 |
| Manufacturer | Cables Direct |
| Availability | Y |
The UT-732A is a surface mounting double back box for 145mm wide faceplates. Has multi in and out points allowing easy access, 32mm deep to allow enough cable bend for most applications.
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 145 mm |
| Height | 86 mm |
| Depth | 32 mm |
You may also be interested in
| Product |
Cables Direct UT-732A outlet box White
£1.56
£1.30
|
Cables Direct UT-722A outlet box White
£1.33
£1.11
|
Cablenet Single Gang PVC Back Box 32mm
£1.31
£1.09
|
Cablenet Double Gang PVC Back Box 32mm
£1.38
£1.15
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
UT-732A
|
UT-722A
|
72-2655
|
72-2657
|
| Manufacturer |
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cablenet
|
Cablenet
|
| Product colour |
White
|
White
|
White
|
White
|




Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account