We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Capture CA-3006322 printer label White
SKU
CA-3006322
£105.48
£87.90
In stock
Label 102 x 152mm, Core 25mm, Thermal Transfer, Coated, Permanent, Perforated, 475 labels per roll, 12 rolls per box. Equal to p/n: 3006322
Category: Printer Labels
| SKU | CA-3006322 |
|---|---|
| EAN | 5715063119068 |
| Manufacturer | CAPTURE |
| Availability | Y |
Capture offers a full assortment of thermal labels in various sizes and paper types. For special requests please contact your local sales office.
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Format | Roll |
| Adhesive type | Permanent |
| Perforated | Yes |
| Print technology | Thermal transfer |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 15.2 cm |
| Weight | 13.7 kg |
| Maximum roll diameter | 12.7 cm |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Package width | 340 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package height | 230 mm |
| Package weight | 14 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 340 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package height | 230 mm |
| Package weight | 14 kg |
| Quantity per pack | 5700 pc(s) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Rolls per pack | 12 |
| Labels per roll | 475 pc(s) |
| Labels per pack | 5700 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 5700 pc(s) |
| Quantity per pack | 5700 pc(s) |
| Print technology | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Capture CA-3006322 printer label White
£105.48
£87.90
|
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£109.43
£91.19
|
Hot Product
Zebra Z-Select 2000T White Self-adhesi...
£152.66
£127.22
|
Popular
Zebra Z-Select 2000T White Self-adhesi...
£124.61
£103.84
|
Zebra Z-Select 2000T White
£99.90
£83.25
|
Bestseller
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesi...
£150.49
£125.41
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CA-3006322
|
880010-031
|
800274-105
|
76055
|
880134-203
|
800263-105
|
| Manufacturer |
CAPTURE
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|




Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account