We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Capture Direct Thermal, 203dpi, Desktop, USB+Serial+Ethernet Black label printer
SKU
CA-RP420
£120.06
£100.05
In stock
Label Printer; Direct Thermal, 203dpi, Desktop, USB+Serial+Ethernet; Black
Category: Label Printers
| SKU | CA-RP420 |
|---|---|
| EAN | 5715328232853 |
| Manufacturer | CAPTURE |
| Availability | Y |
CA-RP420
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 260 mm |
| Package depth | 260 mm |
| Package height | 200 mm |
| Width | 180 mm |
| Depth | 210 mm |
| Height | 170 mm |
| Weight | 1.8 kg |
| Package weight | 2 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 260 mm |
| Package depth | 260 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package weight | 2 kg |
You may also be interested in
| Product |
Capture Direct Thermal, 203dpi, Deskto...
£120.06
£100.05
|
Popular
DYMO RHINO 4200 Industrial Label Maker...
£141.58
£117.98
|
Hot Product
TSC TE200 label printer Direct thermal...
£185.86
£154.88
|
Recommended
Zebra ZD220 label printer Direct therm...
£157.10
£130.92
|
Bestseller
Zebra ZD220 label printer Direct therm...
£145.36
£121.13
|
Zebra ZD220 label printer Thermal tran...
£160.45
£133.71
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CA-RP420
|
1852992
|
99-065A101-00LF00
|
ZD22042-D1EG00EZ
|
ZD22042-D0EG00EZ
|
ZD22042-T1EG00EZ
|
| Manufacturer |
CAPTURE
|
DYMO
|
TSC
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
| Connectivity technology |
N/A
|
N/A
|
Wired
|
Wired
|
Wired
|
Wired
|
| Colour |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N
|
N
|
N
|
| Print technology |
N/A
|
N/A
|
Direct thermal / thermal transfer
|
Direct thermal
|
Direct thermal
|
Thermal transfer
|




Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account