We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Capture SHIPLABEL102X192-FF2 printer label White
SKU
SHIPLABEL102X192-FF2
£43.82
£36.52
In stock
Ship-label 102 x 192mm, Fanfold. Direct Thermal, 2000 labels per box. Ideal for PostNord, DB Schenker and UPS packages
Category: Printer Labels
| SKU | SHIPLABEL102X192-FF2 |
|---|---|
| EAN | 5715063429051 |
| Manufacturer | CAPTURE |
| Availability | Y |
Capture offers a full assortment of thermal receipt rolls, in various sizes and paper types. Both bisphenol A-free rolls and rolls completely free of bisphenol.
| Features | |
|---|---|
| Format | Fanfold |
| Adhesive type | Permanent |
| Perforated | Yes |
| Print technology | Direct thermal |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 19.2 cm |
| Weight | 7.8 kg |
| Package weight | 8 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 8 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Labels per pack | 2000 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 2000 pc(s) |
| Print technology | |
| Print technology | Direct thermal |
| Colour | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
Capture SHIPLABEL102X192-FF2 printer l...
£43.82
£36.52
|
Recommended
Zebra Z-Select 2000T White Self-adhesi...
£47.74
£39.78
|
Popular
Dymo S0947420 DirectLabel-etikettes 10...
£44.58
£37.15
|
Hot Product
Zebra Z-Perform 1000D White Self-adhes...
£57.77
£48.14
|
Zebra Z-Select 2000T White Self-adhesi...
£51.54
£42.95
|
Bestseller
Zebra Z-Select 2000T White Self-adhesi...
£57.58
£47.98
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SHIPLABEL102X192-FF2
|
3007205-T
|
S0947420
|
3007842-T
|
3007206-T
|
3007201-T
|
| Manufacturer |
CAPTURE
|
Zebra
|
DYMO
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|





Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account