We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Case Logic Reflect REFMB114 - Black 35.6 cm (14") Sleeve case
SKU
3204905
£38.53
£32.11
In stock
Case Logic Reflect 14" MacBook Pro Sleeve, Black
Category: Notebook Cases
| Brand compatibility | Apple |
|---|---|
| Maximum screen size | 14 " |
| Material | Polyester |
| Case type | Sleeve case |
| SKU | 3204905 |
| EAN | 0085854254175 |
| Manufacturer | Case Logic |
| Availability | Y |
| Product Family | Reflect |
Quality MacBook® sleeve constructed of memory foam provides first-class protection in a slim-line design.
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Weight | 213 g |
| Features | |
| Product main colour | Black |
| Case type | Sleeve case |
| Country of origin | China |
| Quantity | 1 |
| Protection features | Scratch resistant |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | MacBook Pro |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Brand compatibility | Apple |
| Closure type | Zipper |
| Design | |
| Case type | Sleeve case |
| Country of origin | China |
| Protection features | Scratch resistant |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | MacBook Pro |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Brand compatibility | Apple |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Protection features | Scratch resistant |
| Material | Polyester |
| Compatibility | MacBook Pro |
| Case type | Sleeve case |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
You may also be interested in
| Product |
Case Logic Reflect REFMB114 - Black 35...
£38.53
£32.11
|
Bestseller
Kensington Simply Portable SP25 15.6”...
£37.12
£30.93
|
Recommended
Targus TBR003EU laptop case 40.6 cm (1...
£51.34
£42.78
|
Popular
Targus DRIFTER 16" BACKPACK 40.6...
£53.65
£44.71
|
Hot Product
Targus TBB013EU laptop case 39.6 cm (1...
£46.94
£39.12
|
DICOTA D31008 laptop case 39.6 cm (15....
£41.66
£34.72
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
3204905
|
K63207EU
|
TBR003EU
|
TSB238EU
|
TBB013EU
|
D31008
|
| Manufacturer |
Case Logic
|
Kensington
|
Targus
|
Targus
|
Targus
|
Dicota
|
| Product main colour |
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Material |
Polyester
|
N/A
|
Polyester
|
N/A
|
Polyester
|
Polyester
|
| Case type |
Sleeve case
|
Backpack
|
Trolley case
|
N/A
|
Backpack
|
Backpack
|
| Maximum screen size |
13" to 14"
|
15" to 16"
|
15" to 16"
|
15" to 16"
|
15" to 16"
|
15" to 16"
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account