We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Cisco SFP-H25G-CU5M= InfiniBand/fibre optic cable 5 m SFP28 Black
SKU
SFP-H25G-CU5M=
£138.42
£115.35
In stock
Direct-attach copper cable assembly, 5m
Category: Fibre Optic Cables
| Cable length | 5 m |
|---|---|
| SKU | SFP-H25G-CU5M= |
| EAN | 0882658914942 |
| Manufacturer | Cisco |
| Availability | Y |
The Cisco® 25GBASE SFP28 (Small Form-Factor Pluggable) portfolio offers customers a wide variety of high-density and low-power 25 Gigabit Ethernet connectivity options for data center and high-performance computing networks applications. The 25G Modules are based on SFP28 form factor.
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Male |
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Cable length | 5 m |
| Data transfer rate | 25 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
| Technical details | |
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Cable length | 5 m |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 25 Gbit/s |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 5 m |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Cisco SFP-H25G-CU5M= InfiniBand/fibre...
£138.42
£115.35
|
Popular
Cisco 5m SFP+ InfiniBand/fibre optic c...
£186.97
£155.81
|
Cisco SFP-10G-AOC3M= InfiniBand/fibre...
£152.99
£127.49
|
Hot Product
Cisco CAB-SPWR-150CM= InfiniBand/fibre...
£154.80
£129.00
|
Bestseller
Cisco StackWise-480, 1m InfiniBand/fib...
£166.09
£138.41
|
New
Ubiquiti Single-Mode LC Fiber Cable fi...
£111.65
£93.04
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SFP-H25G-CU5M=
|
SFP-10G-AOC5M=
|
SFP-10G-AOC3M=
|
CAB-SPWR-150CM=
|
STACK-T1-1M=
|
FC-SM-300
|
| Manufacturer |
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
Ubiquiti
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account