We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts KIT260 computer case part
SKU
KIT260
£35.81
£29.84
In stock
2.5" NVME Hot Swap Tray HP G10 Gen10 server DL360 Gen 10, DL380 Gen10, ML350 Gen10
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
Category: Computer Case Parts
| SKU | KIT260 |
|---|---|
| EAN | 5706998724335 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | Y |
Looking for a solution that will slide right into your exciting setup?
CoreParts offers a wide range of Storage KITS for your setup, that match the performance of your original setup for consumer or industrial use. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
CoreParts offers a wide range of Storage KITS for your setup, that match the performance of your original setup for consumer or industrial use. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 190 mm |
| Depth | 28 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 51 g |
| Package width | 135 mm |
| Package depth | 91 mm |
| Package height | 27 mm |
| Package weight | 52 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 135 mm |
| Package depth | 91 mm |
| Package height | 27 mm |
| Package weight | 52 g |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
CoreParts KIT260 computer case part
£35.81
£29.84
|
Popular
CoreParts KIT258 computer case part HD...
£35.81
£29.84
|
Hot Product
CoreParts KIT262 computer case part
£42.74
£35.62
|
Bestseller
HP Desktop Mini v4+ VESA Sleeve with P...
£31.36
£26.13
|
DELL JD7N1 Full Tower Rear panel
£48.60
£40.50
|
DELL XM6YD Full Tower Rear panel
£45.72
£38.10
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
KIT260
|
KIT258
|
KIT262
|
99T55AA
|
DELL-JD7N1
|
DELL-XM6YD
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
HP
|
DELL
|
DELL
|
| Type |
N/A
|
HDD Cage
|
N/A
|
VESA bracket
|
Rear panel
|
Rear panel
|
| Compatible chassis type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Mini PC
|
Full Tower
|
Full Tower
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account