We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts MBXCP-BA004 telephone spare part / accessory
SKU
MBXCP-BA004
£10.00
£8.33
In stock
Battery for Cordless Phone 2.41Wh Li-ion 3.7V 650mAh Black for Aastra Cordless Phone 660177, 660177/R1C
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
Category: Telephone Spare Parts & Accessories
| Brand compatibility | Aastra |
|---|---|
| Product type | Battery |
| SKU | MBXCP-BA004 |
| EAN | 5704174335115 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | Y |
Discover the trusted quality of CoreParts. Engineered to deliver unmatched performance and ensures that your device remains powered and ready for all your demands. Produced with rigorous quality control, each component meets high standards for reliability and longevity. Backed by a 12 Month(s) warranty, CoreParts products offer you confidence in every use, knowing you're investing in sustainability and cost efficiency. Our easy-to-install parts help you avoid costly replacements, empowering you to extend the life of your devices, reduce e-waste, and support a greener future. Choose CoreParts for high-quality, value-driven solutions that stand up to daily use and deliver ongoing reliability.
| Features | |
|---|---|
| Battery voltage | 3.7 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 34 mm |
| Depth | 4 mm |
| Height | 47 mm |
| Weight | 20 g |
| Packaging data | |
| Package width | 86 mm |
| Package depth | 29 mm |
| Package height | 76 mm |
| Package weight | 40 g |
| Package type | Box |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MBXCP-BA004 telephone spare...
£10.00
£8.33
|
Yealink PSUUK6W telephone spare part /...
£14.11
£11.76
|
CoreParts MBXCP-BA243 telephone spare...
£11.68
£9.73
|
|---|---|---|---|
| SKU |
MBXCP-BA004
|
PSUUK6W
|
MBXCP-BA243
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Yealink
|
CoreParts
|
| Brand compatibility |
N/A
|
Yealink
|
N/A
|



Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account