We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts MBXEBIKE-AC0002 power adapter/inverter Indoor/outdoor Black
SKU
MBXEBIKE-AC0002
£17.09
£14.24
In stock
Power Adapter for eBike 84W 42V 2A with Cannon plug, Including EU Power Cord
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
Category: Power Adapters & Inverters
| Power supply type | Indoor/Outdoor |
|---|---|
| SKU | MBXEBIKE-AC0002 |
| EAN | 5704174832768 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | Y |
In CoreParts you will find a range of adapters that match the performance of your original adapter with different capacities and manufactured by High-end, certified and trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Input current | 2 A |
| Input voltage | 42 V |
| Power supply type | Indoor/outdoor |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input current | 2 A |
| Input voltage | 42 V |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor/outdoor |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 300 g |
| Width | 100 mm |
| Depth | 80 mm |
| Height | 160 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 100 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Package height | 160 mm |
| Package weight | 350 g |
| Power adapter included | Yes |
| Packaging content | |
| Included power plug types | EU |
| Power adapter included | Yes |
| Technical details | |
| Power adapter included | Yes |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MBXEBIKE-AC0002 power adapte...
£17.09
£14.24
|
Bestseller
Datalogic 8-0935 power adapter/inverte...
£22.86
£19.05
|
Popular
Acer AC Adapter 65W power adapter/inve...
£25.32
£21.10
|
Hot Product
Acer AC Adaptor 65W power adapter/inve...
£25.32
£21.10
|
2-Power AC Adapter 9.5V 24W inc. mains...
£16.46
£13.72
|
Recommended
2-Power AC Adapter 12V 50W 4.16A inc....
£25.49
£21.24
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MBXEBIKE-AC0002
|
8-0935
|
AP.06506.003
|
AP.06503.031
|
CAA0710F-UK
|
CAA0669G
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Datalogic
|
Acer
|
Acer
|
2-Power
|
2-Power
|
| Purpose |
N/A
|
Scanner
|
N/A
|
Notebook
|
N/A
|
Notebook
|
| Power supply type |
Indoor/Outdoor
|
indoor
|
N/A
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account