We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts ML10308 projector lamp 300 W
SKU
ML10308
£124.02
£103.35
In stock
Projector Lamp for Epson 200 Watt, 2000 Hours fit for Epson EH-TW2800, EH-TW2900, EH-TW3000, EH-TW3200, EH-TW3500, EH-TW3600
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 months Warranty
Category: Projector Lamps
| Brand compatibility | Epson |
|---|---|
| SKU | ML10308 |
| EAN | 5704327669555 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | Y |
CoreParts offer a wide range of good Quality Projector Lamps for competitive prices, all manufactured by high quality, certified and trusted suppliers.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 300 W |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Features | |
| Country of origin | China |
| Brand compatibility | Epson |
| Bulb power | 300 W |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Compatibility | Epson EH-TW2800, EH-TW3500, EH-TW3600 LW, EH-TW3800, EH-TW5000, EH-TW5800, EMP TW3800 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 170 mm |
| Height | 140 mm |
| Depth | 140 mm |
| Weight | 160 g |
| Package width | 138 mm |
| Package depth | 131 mm |
| Package height | 130 mm |
| Package weight | 262 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | Epson EH-TW2800, EH-TW3500, EH-TW3600 LW, EH-TW3800, EH-TW5000, EH-TW5800, EMP TW3800 |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package width | 138 mm |
| Package depth | 131 mm |
| Package height | 130 mm |
| Package weight | 262 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Other features | |
| Package type | Box |
You may also be interested in
| Product |
Popular
CoreParts ML10308 projector lamp 300 W
£124.02
£103.35
|
Bestseller
CoreParts ML12528 projector lamp 230 W
£161.94
£134.95
|
Recommended
CoreParts ML12647 projector lamp 375 W
£109.50
£91.25
|
Hot Product
CoreParts ML12322 projector lamp 170 W
£130.62
£108.85
|
CoreParts ML12388 projector lamp 210 W
£152.87
£127.39
|
CoreParts ML12224 projector lamp 200 W
£130.84
£109.03
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ML10308
|
ML12528
|
ML12647
|
ML12322
|
ML12388
|
ML12224
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
| Brand compatibility |
Epson
|
NEC
|
NEC
|
Epson
|
NEC
|
Epson
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account