We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts MSPP1955 holder Black
SKU
MSPP1955
£15.04
£12.53
In stock
Universal Tablet Holder with suction cup. Arm length 10-18cm, suited for 7-10inch tablets and covers 10-18cm long and 5cm thick
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 Month Warranty
Category: Holders
| Product colour | Black |
|---|---|
| Proper use | Universal |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| SKU | MSPP1955 |
| EAN | 5711045614699 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | Y |
CoreParts offers a range of covers, that’s compatible with all major brands for smart devices. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
| Design | |
|---|---|
| Device mount type | Suction cup |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Proper use | Universal |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Ergonomics | |
| Angle of rotation | 360° |
| Built-in charger | No |
| Technical details | |
| Proper use | Universal |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Angle of rotation | 360° |
| Built-in charger | No |
| Power | |
|---|---|
| Built-in charger | No |
| Weight & dimensions | |
| Package type | Box |
| Width | 175 mm |
| Depth | 153 mm |
| Height | 86 mm |
| Weight | 200 g |
| Arm length | 18 cm |
| Package width | 175 mm |
| Package depth | 153 mm |
| Package height | 86 mm |
| Package weight | 318 g |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package width | 175 mm |
| Package depth | 153 mm |
| Package height | 86 mm |
| Package weight | 318 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MSPP1955 holder Black
£15.04
£12.53
|
Popular
Datalogic STD-QW20-BK holder Passive h...
£19.81
£16.51
|
Hot Product
Datalogic 11-0360 holder Passive holde...
£16.31
£13.59
|
Motorola HKLN4510 holder Passive holde...
£17.09
£14.24
|
Recommended
Belkin F7U017bt Passive holder Mobile...
£20.80
£17.33
|
Bestseller
Mobilis 030004 holder Mobile phone/Sma...
£21.88
£18.23
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MSPP1955
|
STD-QW20-BK
|
11-0360
|
HKLN4510
|
F7U017BT
|
030004
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Datalogic
|
Datalogic
|
Motorola
|
Belkin
|
Mobilis
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
Black
|
| Proper use |
universal
|
indoor
|
indoor
|
Belt
|
car
|
N/A
|
| Mobile device type |
N/A
|
Portable scanner
|
N/A
|
Portable radio
|
Mobile phone/smartphone
|
Mobile phone/smartphone
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account