We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
dbramante1928 Greenland - Galaxy S24 Ultra - Clear
SKU
GLSUCL006018
£18.41
£15.34
In stock
Greenland - Galaxy S24 Ultra - Clear
Category: Mobile Phone Cases
| Maximum screen size | 6.8 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Recycled plastic |
| Product colour | Transparent |
| SKU | GLSUCL006018 |
| EAN | 5711428060181 |
| Manufacturer | Dbramante1928 |
| Availability | Y |
Keep our oceans clear of plastic with this soft snap-on phone case made from 100% recycled and recyclable plastic. With Greenland Clear's eco-friendly, impact protective and completely see-through material, you can show off your phone with peace of mind.
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Recycled plastic |
| Closure type | Not applicable |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Transparent |
| Material | Recycled plastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S24 Ultra |
| Maximum screen size | 17.3 cm (6.8") |
| Protection features | Impact resistant, Scratch resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Transparent |
| Material | Recycled plastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S24 Ultra |
| Maximum screen size | 17.3 cm (6.8") |
| Protection features | Impact resistant, Scratch resistant |
| Easy to apply | Yes |
| Closure type | Not applicable |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
dbramante1928 Greenland - Galaxy S24 U...
£18.41
£15.34
|
Popular
Mobilis ARM BAND 4-6IN . mobile phone...
£20.86
£17.38
|
Hot Product
Mobilis 031003 mobile phone case Black
£16.68
£13.90
|
Bestseller
Mobilis 031002 mobile phone case Black
£22.78
£18.98
|
Recommended
OtterBox Defender Series for Apple iPh...
£26.48
£22.07
|
Mobilis Refuge mobile phone case Holst...
£18.97
£15.81
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GLSUCL006018
|
030003
|
031003
|
031002
|
77-56603
|
031008
|
| Manufacturer |
Dbramante1928
|
Mobilis
|
Mobilis
|
Mobilis
|
OtterBox
|
Mobilis
|
| Product colour |
Transparent
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Any brand
|
N/A
|
N/A
|
Apple (brand)
|
Any brand
|
| Material |
Recycled plastic
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Case type |
Cover case
|
Armband case
|
N/A
|
N/A
|
Cover case
|
Holster case
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account