We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
dbramante1928 Oslo Pro mobile phone case 17 cm (6.7") Folio Black
SKU
OPSPBL006476
£22.88
£19.07
In stock
Oslo Pro - Galaxy S25+ - Black
Category: Mobile Phone Cases
| Maximum screen size | 6.7 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Faux leather,Plastic |
| Product colour | Black |
| SKU | OPSPBL006476 |
| EAN | 5711428064769 |
| Manufacturer | Dbramante1928 |
| Availability | Y |
Oslo Pro is an impact protective folio wallet case made from recycled plastic with a finish meant to look and feel like leather. With its foldable back, you can enjoy hands-free horizontal video watching.
| Design | |
|---|---|
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 3 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Faux leather, Plastic |
| Technical details | |
| Case type | Folio |
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 3 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Faux leather, Plastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25+ |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Built-in battery | No |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Folio |
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 3 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Faux leather, Plastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25+ |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
You may also be interested in
| Product |
dbramante1928 Oslo Pro mobile phone ca...
£22.88
£19.07
|
Popular
Mobilis ARM BAND 4-6IN . mobile phone...
£20.86
£17.38
|
Bestseller
Mobilis 031002 mobile phone case Black
£22.78
£18.98
|
Recommended
OtterBox Defender Series for Apple iPh...
£26.48
£22.07
|
Hot Product
Mobilis Refuge mobile phone case Holst...
£18.97
£15.81
|
OtterBox Symmetry Series for Apple iPh...
£19.22
£16.02
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
OPSPBL006476
|
030003
|
031002
|
77-56603
|
031008
|
77-62794
|
| Manufacturer |
Dbramante1928
|
Mobilis
|
Mobilis
|
OtterBox
|
Mobilis
|
OtterBox
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Any brand
|
N/A
|
Apple (brand)
|
Any brand
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Folio case
|
Armband case
|
N/A
|
Cover case
|
Holster case
|
Cover case
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account