We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC Temperature & Humidity Sensor
SKU
AP9335TH
£120.32
£100.27
In stock
Temperature & Humidity Sensor
Category: Temperature & Humidity Sensors
| SKU | AP9335TH |
|---|---|
| EAN | 0731304234005 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Y |
This Temperature & Humidity Sensor is a Universal sensor that monitors temperature and humidity in your Data Center or Network Closet. IT has an RJ-45 connector. The cord length is 3.9m.
| Features | |
|---|---|
| Sensor type | Temperature & humidity sensor |
| Connectivity technology | Wired |
| Standard interfaces | RJ-45 |
| Type | Built-in |
| Built-in display | No |
| Cable length | 3.9 m |
| Technical details | |
| Sensor type | Temperature & humidity sensor |
| Connectivity technology | Wired |
| Standard interfaces | RJ-45 |
| Type | Built-in |
| Cable length | 3.9 m |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 0.85 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 180 g |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Sustainability | |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 0.85 |
You may also be interested in
| Product |
APC Temperature & Humidity Sensor
£120.32
£100.27
|
Eaton EMPDT1H1C2 temperature/humidity...
£129.83
£108.19
|
Raritan DX2-T1H1 temperature/humidity...
£114.92
£95.77
|
Zebra TT-30-M300-2 temperature/humidit...
£122.44
£102.03
|
APC Easy Rack PDU T/H sensor
£117.83
£98.19
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AP9335TH
|
EMPDT1H1C2
|
DX2-T1H1
|
TT-30-M300-2
|
EPDU-TH3
|
| Manufacturer |
APC
|
Eaton
|
Raritan
|
Zebra
|
APC
|
| Connectivity technology |
Wired
|
Wired
|
Wired
|
Wireless
|
Wired
|
| Purpose |
N/A
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor/Outdoor
|
Indoor
|
| Type |
Built-in
|
Freestanding
|
N/A
|
Freestanding
|
N/A
|
| Sensor type |
Temperature & humidity sensor
|
Temperature & humidity sensor
|
Temperature & humidity sensor
|
Temperature sensor
|
Temperature & humidity sensor
|





Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account