We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T12854012/T1285 Ink cartridge multi pack Bk,C,M,Y 5,9 ml + 3x3,5 ml Pack=4 for Epson Stylus S 22/SX 235 W/SX 420/SX 430 W
| Printing colours | Black,Cyan,Magenta,Yellow |
|---|---|
| Colour | black cyan magenta yellow |
| Brand compatibility | Epson |
| Type | Original |
| SKU | C13T12854012 |
| EAN | 8715946624662 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Y |
| Product Family | Fox |
Epson’s individual inks give you further savings as you only need to replace the colour used.
Convenient, cost-effective multipacks
Epson also offers ink multipacks - a convenient and cost-effective alternative to buying single ink cartridges.
Epson inks are optimised for Epson printers
Epson inks have been developed to work hand-in-hand with Epson printers to deliver crisp, smudge-proof text and vibrant photographic images that will last for generations. Genuine Epson inks are produced to stringent, high-quality standards that enable Epson to guarantee the optimum performance of the printer, ink and media.
Compatible Printers: Epson Stylus SX 130, Epson Stylus SX 420 W, Epson Stylus SX 235 W, Epson Stylus Office BX 305 F, Epson Stylus Office BX 305 FW, Epson Stylus SX 420 Series, Epson Stylus SX 125, Epson Stylus SX 430 Series, Epson Stylus SX 425 W, Epson Stylus SX 235, Epson Stylus S 22, Epson Stylus SX 435 W, Epson Stylus L 300, Epson Stylus T 22, Epson Stylus SX 445 W, Epson Stylus Office BX 305 FW Plus, Epson Stylus SX 430 W, Epson Stylus SX 438 W, Epson Stylus SX 440 Series, Epson Stylus SX 230, Epson Stylus SX 440 W
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Multi pack |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T12854012 |
| Colour ink volume | 3.5 ml |
| Black ink volume | 5.9 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Country of origin | United Kingdom |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - Epson Stylus SX445W - Epson Stylus SX440W - Epson Stylus SX435W - Epson Stylus SX420W - Epson Stylus SX235W - Epson Stylus SX130 - Epson Stylus SX125 - Epson Stylus S22 - Epson Stylus Office BX305FW Plus - Epson Stylus Office BX305FW - Epson Stylus Office BX305F |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Package type | Blister |
| Country of origin | United Kingdom |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 96 pc(s) |
| Products per pallet layer | 96 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 864 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946628042 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
| Package depth | 46 mm |
| Package weight | 120 g |
| Package width | 170 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 150 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 46 mm |
| Package weight | 120 g |
| Package width | 170 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 150 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | United Kingdom |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 15 cm |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 170 mm |
| Master (outer) case length | 370 mm |
| Master (outer) case height | 150 mm |
| Products per master (outer) case | 8 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 96 pc(s) |
| Products per pallet layer | 96 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 864 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946628042 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | United Kingdom |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Epson C13T12854012/T1285 Ink cartridge...
£44.27
£36.89
|
Hot Product
HP C8765EE/338 Printhead cartridge bla...
£42.97
£35.81
|
Epson C13T692100/T6921 Ink cartridge f...
£61.85
£51.54
|
Epson C13T692500/T6925 Ink cartridge b...
£61.85
£51.54
|
Recommended
Canon 6402B009/PGI-72 Ink cartridge mu...
£60.84
£50.70
|
Popular
Epson C33S020464/SJIC-15-P Ink cartrid...
£64.30
£53.58
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T12854012
|
C8765EE
|
C13T692100
|
C13T692500
|
6402B009
|
C33S020464
|
| Manufacturer |
Epson
|
HP
|
Epson
|
Epson
|
Canon
|
Epson
|
| Printing colours |
N/A
|
Black
|
Photo black
|
Matte black
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Epson
|
HP
|
Epson
|
Epson
|
N/A
|
Epson
|
| Supply type |
Multi pack
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Multi pack
|
N/A
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account