We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C33S020604/SJI-C-22-P-(Y) Ink cartridge yellow 32.5ml for Epson TM-C 3500
SKU
C33S020604
£27.20
£22.67
In stock
SJIC22P(Y): Ink cartridge for ColorWorks C3500 (yellow)
Category: Ink Cartridges
| Printing colours | Yellow |
|---|---|
| Colour | yellow |
| Content (ml) | 32.50 |
| Brand compatibility | Epson |
| SKU | C33S020604 |
| EAN | 8715946534275 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Y |
Ink cartridge, yellow, filling capacity: 32,5 ml, for Epson ColorWorks C3500
Compatible Printers: Epson ColorWorks C 3500, Epson TM-C 3500
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Brand compatibility | Epson |
| Printing colours | Yellow |
| Country of origin | China |
| Compatibility | Epson TM-C3500 Epson TM-C3500 (012) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Yellow |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 85 mm |
| Package width | 45 mm |
| Package height | 30 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 85 mm |
| Package width | 45 mm |
| Package height | 30 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Epson C33S020604/SJI-C-22-P-(Y) Ink ca...
£27.20
£22.67
|
Hot Product
HP C9351AE/21 Printhead cartridge blac...
£25.82
£21.52
|
Popular
Epson C13T07114H10/T0711H Ink cartridg...
£24.97
£20.81
|
New
Epson C33S020405/SJIC-7-R Ink cartridg...
£28.16
£23.47
|
Canon 2971B001/CL-513 Printhead cartri...
£27.66
£23.05
|
Recommended
Canon 2969B001/PG-512 Printhead cartri...
£23.14
£19.28
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C33S020604
|
C9351AE
|
C13T07114H10
|
C33S020405
|
2971B001
|
2969B001
|
| Manufacturer |
Epson
|
HP
|
Epson
|
Epson
|
Canon
|
Canon
|
| Printing colours |
Yellow
|
Black
|
Black
|
Red
|
N/A
|
Black
|
| Brand compatibility |
Epson
|
HP
|
Epson
|
Epson
|
N/A
|
N/A
|
| Supply type |
N/A
|
N/A
|
Multi pack
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
Original
|
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account