We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
eSTUFF ES652200-BULK headphones/headset Wired In-ear Calls/Music USB Type-C White
SKU
ES652200-BULK
£10.42
£8.68
In stock
In-ear Headphone for USB-C Devices
- Cable lenngth 1.2 m
- Max power: 3mv
- Impedance: 32ohms
- Cable jacket TPE
Category: Headphones & Headsets
| Connection | Wired |
|---|---|
| Style | In-ear |
| Ideal use | Calls/Music |
| Microphone type | In-line microphone |
| SKU | ES652200-BULK |
| EAN | 5704174538349 |
| Manufacturer | eSTUFF |
| Availability | Y |
Earpod headphone equipped with a USB-C plug ensuring compitability with all USB-C enabled devices.
The headphone delivers great sound and is the perfect companion on the move, in school, in the office or elsewhere where you want to listen to music or talk to friends or colleagues.
The headphone delivers great sound and is the perfect companion on the move, in school, in the office or elsewhere where you want to listen to music or talk to friends or colleagues.
| Performance | |
|---|---|
| Product type | Headset |
| Microphone type | In-line |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Plug and Play | Yes |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | White |
| Volume control | Button |
| Cable length | 1.2 m |
| Cable colour | White |
| Control unit type | In-line control unit |
| Control type | Buttons |
| Operating keys | Volume + |
| Intraaural headphones type | Earbuds |
| Detachable cable | No |
| Technical details | |
| Driver type | Dynamic |
| Plug and Play | Yes |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | White |
| Maximum input power | 3 mW |
| Design | |
| Product type | Headset |
| Microphone type | In-line |
| Driver type | Dynamic |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | White |
| Volume control | Button |
| Control type | Buttons |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector | USB Type-C |
| Cable length | 1.2 m |
| Cable colour | White |
| Headphones | |
| Maximum input power | 3 mW |
| Driver type | Dynamic |
| Ear coupling | Intraaural |
| Impedance | 32 Ω |
| Driver unit | 1.2 cm |
| Intraaural headphones type | Earbuds |
| Microphone | |
|---|---|
| Microphone type | In-line |
| Control unit | |
| Control unit type | In-line control unit |
| Control type | Buttons |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 90 g |
| Packaging data | |
| Package width | 20 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package depth | 10 mm |
| Package weight | 100 g |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Maximum input power | 3 mW |
| Volume control | Button |
You may also be interested in
| Product |
eSTUFF ES652200-BULK headphones/headse...
£10.42
£8.68
|
Bestseller
Logitech H110 Stereo Headset
£11.57
£9.64
|
Sandberg Speak’n Go In-Earset Black
£10.84
£9.03
|
Popular
Logitech H111 Stereo Headset
£13.57
£11.31
|
Recommended
Belkin ROCKSTAR Headphones Wired In-ea...
£15.02
£12.52
|
Hot Product
connektgear HP531 Stereo Mobile Headse...
£9.25
£7.71
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ES652200-BULK
|
981-000271
|
125-62
|
981-000593
|
G3H0002BTWHT
|
24-1531
|
| Manufacturer |
eSTUFF
|
Logitech
|
Sandberg
|
Logitech
|
Belkin
|
connektgear
|
| Wearing style |
In-ear
|
Head-band
|
In-ear
|
Head-band
|
In-ear
|
Head-band
|
| Connectivity technology |
Wired
|
Wired
|
Wired
|
N/A
|
Wired
|
Wired
|
| Recommended usage |
Calls/Music
|
Office/Call center
|
Calls/Music
|
Office/Call center
|
Calls/Music
|
Calls/Music
|
| Product type |
Headset
|
Headset
|
Headset
|
Headset
|
Headphones
|
Headset
|
| Microphone type |
In-line microphone
|
Boom microphone
|
In-line microphone
|
Boom microphone
|
In-line microphone
|
In-line microphone
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account