We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
eSTUFF ES67100006-BULK mobile phone case Cover Transparent
SKU
ES67100006-BULK
£5.80
£4.83
In stock
iPhone 14 Pro LONDON TPU Cover - Transparent
- QI compatible
- Slim and lightweight
- Easy access to all ports and buttons
- Smooth touch surface
- 4 sides covered
- BULK pack - 1 pc per bag/sales unit
Category: Mobile Phone Cases
| Maximum screen size | 6.1 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Product colour | Transparent |
| SKU | ES67100006-BULK |
| EAN | 5704174859734 |
| Manufacturer | eSTUFF |
| Availability | Y |
This transparent soft cover offers perfect protection of both the back and the sides of the phone. Fitting firmly over the buttons and curves, it still gives access to all ports, and its transparency allows you to enjoy the color and design of your phone. It is made from soft TPU and the flexibility of the cover makes it easy to insert or remove the phone if needed.
| Features | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Product colour | Transparent |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Brand compatibility | Apple |
| Protection features | Bump resistant |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 40 g |
| Package width | 130 mm |
| Package depth | 9 mm |
| Package height | 230 mm |
| Package weight | 50 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Design | |
|---|---|
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Product colour | Transparent |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Brand compatibility | Apple |
| Protection features | Bump resistant |
| Packaging data | |
| Package width | 130 mm |
| Package depth | 9 mm |
| Package height | 230 mm |
| Package weight | 50 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
eSTUFF ES67100006-BULK mobile phone ca...
£5.80
£4.83
|
Popular
eSTUFF ES671275 mobile phone case Cove...
£7.73
£6.44
|
Bestseller
eSTUFF ES67100001 mobile phone case Co...
£7.73
£6.44
|
eSTUFF ES67100003-BULK mobile phone ca...
£5.80
£4.83
|
eSTUFF ES67100004 mobile phone case Co...
£7.73
£6.44
|
Recommended
eSTUFF ES67100003 mobile phone case Co...
£7.73
£6.44
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ES67100006-BULK
|
ES671275
|
ES67100001
|
ES67100003-BULK
|
ES67100004
|
ES67100003
|
| Manufacturer |
eSTUFF
|
eSTUFF
|
eSTUFF
|
eSTUFF
|
eSTUFF
|
eSTUFF
|
| Product colour |
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Material |
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
| Case type |
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account