We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
eSTUFF ES67120008-BULK mobile phone case Cover Black
SKU
ES67120008-BULK
£11.34
£9.45
In stock
iPhone 14 Pro Max MADRID Silicone Cover - Black
- Smooth touch surface
- Soft microfiber inner lining
- 3 sides covered
- Offers access to all ports and buttons
- BULK pack - 1 pc per bag/sales unit
Category: Mobile Phone Cases
| Maximum screen size | 6.7 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Product colour | Black |
| SKU | ES67120008-BULK |
| EAN | 5704174859857 |
| Manufacturer | eSTUFF |
| Availability | Y |
This silk-touch case made of silicone offers perfect protection of both the back and the sides of your phone. It fits firmly over the buttons and curves on the phone without adding bulk. The fashionable and elegant design does not only look good, but has a great feel. Its soft microfiber inner lining protects the backside of your phone.
| Features | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Product colour | Black |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Brand compatibility | Apple |
| Protection features | Scratch resistant |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 40 g |
| Package width | 130 mm |
| Package depth | 9 mm |
| Package height | 230 mm |
| Package weight | 50 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Design | |
|---|---|
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Non-slip surface | Yes |
| Product colour | Black |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Brand compatibility | Apple |
| Protection features | Scratch resistant |
| Packaging data | |
| Package width | 130 mm |
| Package depth | 9 mm |
| Package height | 230 mm |
| Package weight | 50 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Non-slip surface | Yes |
You may also be interested in
| Product |
eSTUFF ES67120008-BULK mobile phone ca...
£11.34
£9.45
|
Hot Product
Mobilis 031003 mobile phone case Black
£16.52
£13.77
|
Bestseller
Mobilis 031009 mobile phone case Holst...
£11.94
£9.95
|
Recommended
eSTUFF ES673041-BULK mobile phone case...
£9.74
£8.12
|
Popular
eSTUFF ES673055-BULK mobile phone case...
£9.66
£8.05
|
eSTUFF ES673141-BULK mobile phone case...
£14.78
£12.32
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ES67120008-BULK
|
031003
|
031009
|
ES673041-BULK
|
ES673055-BULK
|
ES673141-BULK
|
| Manufacturer |
eSTUFF
|
Mobilis
|
Mobilis
|
eSTUFF
|
eSTUFF
|
eSTUFF
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Transparent
|
Transparent
|
Black
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
N/A
|
N/A
|
Samsung
|
Samsung
|
Samsung
|
| Material |
Polycarbonate (PC)
|
N/A
|
N/A
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
Polycarbonate (PC)
|
| Case type |
Cover case
|
N/A
|
Holster case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account