We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
eSTUFF ES67120008 mobile phone case Cover Black
SKU
ES67120008
£13.10
£10.92
In stock
iPhone 14 Pro Max MADRID Silicone Cover - Black
- Smooth touch surface
- Soft microfiber inner lining
- 3 sides covered
- Offers access to all ports and buttons
- Retail pack - 1 pc per box/sales unit
Category: Mobile Phone Cases
| Maximum screen size | 6.7 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Product colour | Black |
| SKU | ES67120008 |
| EAN | 5704174859840 |
| Manufacturer | eSTUFF |
| Availability | Y |
This silk-touch case made of silicone offers perfect protection of both the back and the sides of your phone. It fits firmly over the buttons and curves on the phone without adding bulk. The fashionable and elegant design does not only look good, but has a great feel. Its soft microfiber inner lining protects the backside of your phone.
| Features | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Product colour | Black |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Brand compatibility | Apple |
| Protection features | Scratch resistant |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 90 g |
| Package type | Hanging box |
| Package width | 120 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package weight | 100 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Design | |
|---|---|
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Package type | Hanging box |
| Non-slip surface | Yes |
| Product colour | Black |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Brand compatibility | Apple |
| Protection features | Scratch resistant |
| Packaging data | |
| Package type | Hanging box |
| Package width | 120 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package weight | 100 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Non-slip surface | Yes |
You may also be interested in
| Product |
eSTUFF ES67120008 mobile phone case Co...
£13.10
£10.92
|
OtterBox Symmetry Clear Series for App...
£18.41
£15.34
|
Popular
Mobilis 031003 mobile phone case Black
£16.63
£13.86
|
Bestseller
Mobilis 031009 mobile phone case Holst...
£12.02
£10.02
|
Recommended
OtterBox Symmetry Clear Series for App...
£19.00
£15.83
|
Hot Product
OtterBox Symmetry Series for Apple iPh...
£17.80
£14.83
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ES67120008
|
77-53957
|
031003
|
031009
|
77-62820
|
77-55769
|
| Manufacturer |
eSTUFF
|
OtterBox
|
Mobilis
|
Mobilis
|
OtterBox
|
OtterBox
|
| Product colour |
Black
|
Transparent
|
Black
|
Black
|
N/A
|
Black
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
N/A
|
N/A
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Material |
Polycarbonate (PC)
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Case type |
Cover case
|
Cover case
|
N/A
|
Holster case
|
Cover case
|
Cover case
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account