We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
eSTUFF ES67140004 mobile phone case Cover Transparent
SKU
ES67140004
£14.70
£12.25
In stock
iPhone 13 Pro Max BERLIN Magnetic Hybrid Cover - Transparent
- MagSafe compatible
- QI compatible
- Easy access to all controls and ports
- Raised edges for extra protection
- Retail pack - 1 pc per box/sales unit
Category: Mobile Phone Cases
| Maximum screen size | 6.7 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Product colour | Transparent |
| SKU | ES67140004 |
| EAN | 5704174529941 |
| Manufacturer | eSTUFF |
| Availability | Y |
This hybrid case with a soft TPU edge and a hard back offers increased protection of your iPhone.
The soft, raised edges on the front and around the camera gives the best protection for your phone.
The built-in magnetic ring makes it MagSafe compatible and it will attach seamlessly to any MagSafe enabled charger, powerbank or credit card holder.
The soft, raised edges on the front and around the camera gives the best protection for your phone.
The built-in magnetic ring makes it MagSafe compatible and it will attach seamlessly to any MagSafe enabled charger, powerbank or credit card holder.
| Features | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Product colour | Transparent |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Brand compatibility | Apple |
| Protection features | Bump resistant |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 90 g |
| Package type | Hanging box |
| Package width | 120 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package weight | 100 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Design | |
|---|---|
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Package type | Hanging box |
| Non-slip surface | Yes |
| Product colour | Transparent |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Brand compatibility | Apple |
| Protection features | Bump resistant |
| Packaging data | |
| Package type | Hanging box |
| Package width | 120 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package weight | 100 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Non-slip surface | Yes |
You may also be interested in
| Product |
eSTUFF ES67140004 mobile phone case Co...
£14.70
£12.25
|
OtterBox Symmetry Clear Series for App...
£18.41
£15.34
|
Popular
Mobilis ARM BAND 4-6IN . mobile phone...
£28.51
£23.76
|
Hot Product
Mobilis 031003 mobile phone case Black
£16.63
£13.86
|
Bestseller
Mobilis 031009 mobile phone case Holst...
£12.02
£10.02
|
Recommended
OtterBox Symmetry Clear Series for App...
£19.00
£15.83
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ES67140004
|
77-53957
|
030003
|
031003
|
031009
|
77-62820
|
| Manufacturer |
eSTUFF
|
OtterBox
|
Mobilis
|
Mobilis
|
Mobilis
|
OtterBox
|
| Product colour |
Transparent
|
Transparent
|
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Any brand
|
N/A
|
N/A
|
Apple (brand)
|
| Material |
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Case type |
Cover case
|
Cover case
|
Armband case
|
N/A
|
Holster case
|
Cover case
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account