We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
eSTUFF ES673220-BULK mobile phone case Cover Black
SKU
ES673220-BULK
£14.78
£12.32
In stock
Samsung Galaxy A55 MADRID Silicone Cover - Black
Category: Mobile Phone Cases
| Maximum screen size | 6.6 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Silicone |
| Product colour | Black |
| SKU | ES673220-BULK |
| EAN | 5715063313404 |
| Manufacturer | eSTUFF |
| Availability | Y |
This silk-touch case made of silicone offers perfect protection of both the back and the sides of your phone. It fits firmly over the buttons and curves on the phone. The fashionable and elegant design does not only look good, but has a great feel. Its soft microfiber inner lining protects the backside of your phone.
| Features | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Product colour | Black |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Brand compatibility | Samsung |
| Protection features | Scratch resistant |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 90 g |
| Package width | 110 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package height | 195 mm |
| Package weight | 100 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Design | |
|---|---|
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Non-slip surface | Yes |
| Product colour | Black |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Brand compatibility | Samsung |
| Protection features | Scratch resistant |
| Packaging data | |
| Package width | 110 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package height | 195 mm |
| Package weight | 100 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Non-slip surface | Yes |
You may also be interested in
| Product |
eSTUFF ES673220-BULK mobile phone case...
£14.78
£12.32
|
OtterBox Symmetry Clear Series for App...
£18.41
£15.34
|
Recommended
Mobilis ARM BAND 4-6IN . mobile phone...
£28.49
£23.74
|
Popular
Mobilis 031003 mobile phone case Black
£16.63
£13.86
|
Bestseller
Mobilis 031009 mobile phone case Holst...
£12.02
£10.02
|
Hot Product
OtterBox Symmetry Series for Apple iPh...
£18.78
£15.65
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ES673220-BULK
|
77-53957
|
030003
|
031003
|
031009
|
77-62794
|
| Manufacturer |
eSTUFF
|
OtterBox
|
Mobilis
|
Mobilis
|
Mobilis
|
OtterBox
|
| Product colour |
Black
|
Transparent
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Any brand
|
N/A
|
N/A
|
Apple (brand)
|
| Material |
Polycarbonate (PC)
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Case type |
Cover case
|
Cover case
|
Armband case
|
N/A
|
Holster case
|
Cover case
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account