We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
eSTUFF ES68500001-BULK tablet case 25.6 cm (10.1") Black
SKU
ES68500001-BULK
£18.65
£15.54
In stock
FRESNO Universal Case for 9-10.1 Tablets - Black
- Stand function with anti-slip lines
- PU Leather
- smooth touch and feel
- Universal Case for 9"-10.1"
Category: Tablet Cases
| Product main colour | Black |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Any brand |
| Maximum screen size | 10.1 " |
| SKU | ES68500001-BULK |
| EAN | 5704174893431 |
| Manufacturer | eSTUFF |
| Availability | Y |
This Universal Case for 9"-10.1" Tablets is made from PU leather and the surface have a smooth touch and feel.
The tablet is held in place by rubber band, which make it easy to insert the tablet.
The tablet is held in place by rubber band, which make it easy to insert the tablet.
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Faux leather |
| Maximum screen size | 25.6 cm (10.1") |
| Brand compatibility | Universal |
| Protection features | Bump resistant |
| Package type | Polybag |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Pen loop | No |
| Number of stand modes | 1 |
| Material | Faux leather |
| Maximum screen size | 25.6 cm (10.1") |
| Brand compatibility | Universal |
| Protection features | Bump resistant |
| Closure type | Elastic strap |
| Product main colour | Black |
| Auto wake/sleep function | Yes |
| Design | |
| Pen loop | No |
| Number of stand modes | 1 |
| Closure type | Elastic strap |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 200 g |
| Package type | Polybag |
| Package width | 140 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package weight | 220 g |
| Packaging data | |
| Package type | Polybag |
| Package width | 140 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package weight | 220 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
eSTUFF ES68500001-BULK tablet case 25....
£18.65
£15.54
|
Bestseller
Mobilis Refuge 17.8 cm (7") Holst...
£16.86
£14.05
|
Popular
Mobilis Refuge 22.9 cm (9") Holst...
£27.30
£22.75
|
Hot Product
Tech21 Evo Max Hand Strap Cover Black
£26.36
£21.97
|
New
Tech21 EVO FLIP BLACK IPAD 7TH GEN 25....
£16.54
£13.78
|
Recommended
CoreParts MOBX-SAM-TABA-COVER-01 table...
£15.04
£12.53
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ES68500001-BULK
|
031012
|
031013
|
T21-8094
|
T21-8098
|
MOBX-SAM-TABA-COVER-01
|
| Manufacturer |
eSTUFF
|
Mobilis
|
Mobilis
|
Tech21
|
Tech21
|
CoreParts
|
| Product main colour |
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Universal
|
Any brand
|
Any brand
|
Apple (brand)
|
N/A
|
Samsung
|
| Material |
Faux leather
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Leather
|
| Case type |
N/A
|
Holster case
|
Holster case
|
Cover case
|
Flip case
|
Flip case
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account