We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
eSTUFF ES80520BULK mouse pad Black
SKU
ES80520BULK
£8.32
£6.93
In stock
Mouse Mat Black 18 x 22 cm - Black
Category: Mouse Pads
| Product colour | Black |
|---|---|
| SKU | ES80520BULK |
| EAN | 5711783221388 |
| Manufacturer | eSTUFF |
| Availability | Y |
ES80520BULK
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Material | |
| Material | Neoprene |
| Technical details | |
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Design | |
| Gaming mouse pad | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Neoprene |
| Product colour | Black |
| Performance | |
|---|---|
| Gaming mouse pad | No |
| Anti-static coating | Yes |
| Comfortable design | Yes |
| Washable | Yes |
| Wrist rest | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Neoprene |
| Product colour | Black |
| Stitched edges | No |
| Ergonomics | |
| Anti-static coating | Yes |
| Comfortable design | Yes |
| Washable | Yes |
| Wrist rest | No |
| Stitched edges | No |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 180 mm |
| Package depth | 2 mm |
| Package height | 220 mm |
| Package weight | 50 g |
| Width | 220 mm |
| Depth | 180 mm |
| Thickness | 2 mm |
| Weight | 40 g |
| Packaging data | |
| Package width | 180 mm |
| Package depth | 2 mm |
| Package height | 220 mm |
| Package weight | 50 g |
| Other features | |
| Package width | 180 mm |
| Package depth | 2 mm |
| Package height | 220 mm |
You may also be interested in
| Product |
eSTUFF ES80520BULK mouse pad Black
£8.32
£6.93
|
Bestseller
Fellowes Mouse Mat Wrist Support - Mem...
£9.84
£8.20
|
Popular
Manhattan Wrist Gel Support Pad and Mo...
£6.71
£5.59
|
LogiLink ID0027B mouse pad Blue
£11.68
£9.73
|
Hot Product
LogiLink ID0128 mouse pad Red
£10.00
£8.33
|
Recommended
Sandberg Gamer Mousepad
£11.68
£9.73
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ES80520BULK
|
9175801
|
434362
|
ID0027B
|
ID0128
|
520-32
|
| Manufacturer |
eSTUFF
|
Fellowes
|
Manhattan
|
LogiLink
|
LogiLink
|
Sandberg
|
| Product colour |
Black
|
N/A
|
Black
|
Blue
|
Red
|
Black
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account