We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Fairphone F6FLIP-1ZW-WW1 mobile phone case 16 cm (6.31") Flip case Black
SKU
F6FLIP-1ZW-WW1
£28.67
£23.89
In stock
Fairphone F6FLIP-1ZW-WW1, Flip case, Fairphone, Fairphone 6, 16 cm (6.31"), Black
Category: Mobile Phone Cases
| SKU | F6FLIP-1ZW-WW1 |
|---|---|
| EAN | 8718819370208 |
| Manufacturer | Fairphone |
| Availability | Y |
Fairphone F6FLIP-1ZW-WW1. Case type: Flip case, Brand compatibility: Fairphone, Compatibility: Fairphone 6, Maximum screen size: 16 cm (6.31"), Product colour: Black
| Design | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Technical details | |
| Case type | Flip case |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Brand compatibility | Fairphone |
| Compatibility | Fairphone 6 |
| Maximum screen size | 16 cm (6.31") |
| Protection features | Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Flip case |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Brand compatibility | Fairphone |
| Compatibility | Fairphone 6 |
| Maximum screen size | 16 cm (6.31") |
| Protection features | Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 79 mm |
| Height | 164.8 mm |
| Thickness | 1.17 cm |
| Weight | 30.84 g |
You may also be interested in
| Product |
Fairphone F6FLIP-1ZW-WW1 mobile phone...
£28.67
£23.89
|
Bestseller
Mobilis ARM BAND 4-6IN . mobile phone...
£28.48
£23.73
|
Popular
Mobilis 031004 mobile phone case Black
£37.79
£31.49
|
Recommended
OtterBox Defender Series for Apple iPh...
£27.14
£22.62
|
Hot Product
Urbany's Lollipop mobile phone ca...
£34.94
£29.12
|
New
dbramante1928 Iceland Pro - iPhone 12/...
£30.85
£25.71
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
F6FLIP-1ZW-WW1
|
030003
|
031004
|
77-65401
|
P1112640-233
|
IP61CL001427
|
| Manufacturer |
Fairphone
|
Mobilis
|
Mobilis
|
OtterBox
|
Zebra
|
Dbramante1928
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Transparent
|
Transparent
|
| Brand compatibility |
Fairphone
|
Any brand
|
N/A
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Material |
Plastic
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Plastic
|
| Case type |
Flip case
|
Armband case
|
N/A
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account