We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac GBM9X5 tablet spare part/accessory Battery
SKU
GBM9X5
£166.64
£138.87
In stock
High Capacity Battery, 9240 mAh, 1-pack
Category: Tablet Spare Parts
| Type | Battery |
|---|---|
| SKU | GBM9X5 |
| Manufacturer | Getac |
| Availability | Y |
The high capacity battery pack extends the system run time up to two times compared to the standard battery pack, providing a great solution for mobile professionals who require extra battery life for all-day computing.
| Features | |
|---|---|
| Type | Battery |
| Brand compatibility | Getac |
| Product colour | Grey |
| Compatibility | UX10 |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 9240 mAh |
| Weight & dimensions | |
| Width | 136 mm |
| Weight | 515 g |
| Height | 21 mm |
| Depth | 140 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Getac GBM9X5 tablet spare part/accesso...
£166.64
£138.87
|
CoreParts MBXHP-BA0018 tablet spare pa...
£147.68
£123.07
|
Bestseller
Zebra 450148 tablet spare part/accesso...
£182.46
£152.05
|
Popular
Zebra 450035 tablet spare part/accesso...
£211.40
£176.17
|
Recommended
Zebra 450149 tablet spare part/accesso...
£240.38
£200.32
|
New
Panasonic FZ-VZSUT11U tablet spare par...
£148.72
£123.93
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GBM9X5
|
MBXHP-BA0018
|
450148
|
450035
|
450149
|
FZ-VZSUT11U
|
| Manufacturer |
Getac
|
CoreParts
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Panasonic
|
| Type |
Battery
|
Battery
|
Battery
|
Battery
|
Battery
|
Battery
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account