We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac GMPDX6 stylus pen Black
SKU
GMPDX6
£43.51
£36.26
In stock
Digitizer Pen & Tether
Category: Stylus Pens
| SKU | GMPDX6 |
|---|---|
| EAN | 0541314110028 |
| Manufacturer | Getac |
| Availability | Y |
The digitizer pen provides a more accurate and easy way for data entry and handwritten signature. A shortcut button allows the right mouse button functionality when using the pen.
| Technical details | |
|---|---|
| Width | 9 mm |
| Height | 109 mm |
| Suitable for touchscreen type | Capacitive |
| Brand compatibility | Getac |
| Product colour | Black |
| Compatibility | UX10 |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Features | |
|---|---|
| Suitable for touchscreen type | Capacitive |
| Brand compatibility | Getac |
| Product colour | Black |
| Compatibility | UX10 |
| Device compatibility | Tablet |
| Weight & dimensions | |
| Width | 9 mm |
| Height | 109 mm |
You may also be interested in
| Product |
Getac GMPDX6 stylus pen Black
£43.51
£36.26
|
Mobilis 001030 stylus pen 5 g Black
£54.24
£45.20
|
Bestseller
Honeywell 213-048-001 stylus pen
£39.38
£32.82
|
Recommended
Honeywell CN80-STY-5SH stylus pen Black
£49.12
£40.93
|
Popular
DELL Premium Active Pen (PN579X)
£51.92
£43.27
|
Hot Product
Logitech Crayon
£36.46
£30.38
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GMPDX6
|
001030
|
213-048-001
|
CN80-STY-5SH
|
DELL-PN579X
|
914-000046
|
| Manufacturer |
Getac
|
Mobilis
|
Honeywell
|
Honeywell
|
DELL
|
Logitech
|
| Brand compatibility |
Getac
|
Any brand
|
Honeywell
|
Honeywell
|
Dell
|
Apple (brand)
|
| Device compatibility |
Tablet computer
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account