We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama 00125121 holder Passive holder Tablet/UMPC Black, Silver
SKU
125121
£28.30
£23.58
In stock
Wall Holder for Tablets from 7 – 11", Swivel, alu
- Holder for tablet allows quick and easy access to the device
- Adjustable claws for customised fitting and perfect attachment of the relevant device
- Variable swivel and incline, adjustable arm
- Simple design and high-quality, sturdy aluminium holder
- Ideal for use in the kitchen, office, children’s bedroom
Category: Holders
| SKU | 125121 |
|---|---|
| EAN | 4047443499592 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | Y |
Individually rotatable
Can be rotated individually for optimum positioning of the device
Cable manager
Cable manager provides organisation and necessary strain relief
Wall mounting
For mounting on a wall by means of dowels and screws
Can be rotated individually for optimum positioning of the device
Cable manager
Cable manager provides organisation and necessary strain relief
Wall mounting
For mounting on a wall by means of dowels and screws
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Indoor |
| Product colour | Black, Silver |
| Material | Aluminium |
| Ergonomics | |
| Minimum screen size | 17.8 cm (7") |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Cable management | Yes |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Indoor |
| Product colour | Black, Silver |
| Material | Aluminium |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| System requirements | |
|---|---|
| Minimum screen size | 17.8 cm (7") |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 390 mm |
| Package depth | 215 mm |
| Package height | 64 mm |
| Package weight | 745 g |
| Packaging data | |
| Package width | 390 mm |
| Package depth | 215 mm |
| Package height | 64 mm |
| Package weight | 745 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Hama 00125121 holder Passive holder Ta...
£28.30
£23.58
|
Hot Product
Kensington Car Mount for Smartphones
£24.06
£20.05
|
Recommended
Targus Universal In Car Tablet Holder...
£25.88
£21.57
|
Bestseller
Zebra 20-71043-04R holder Passive hold...
£39.00
£32.50
|
RAM Mounts Tab-Tite Holder for 9"...
£38.99
£32.49
|
Popular
Brodit 512707 holder Active holder Mob...
£38.58
£32.15
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
125121
|
K39217EU
|
AWE77EU
|
20-71043-04R
|
RAM-HOL-TAB20U
|
512707
|
| Manufacturer |
Hama
|
Kensington
|
Targus
|
Zebra
|
RAM Mounts
|
Brodit
|
| Product colour |
N/A
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Proper use |
indoor
|
N/A
|
car
|
indoor
|
car
|
car
|
| Mobile device type |
Tablet/UMPC
|
Mobile phone/smartphone
|
Tablet/UMPC
|
Barcode scanner
|
Tablet/UMPC
|
Mobile computer
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account