We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hikvision DS-1280ZJ-XS security camera accessory Junction box
SKU
DS-1280ZJ-XS
£21.07
£17.56
In stock
Junction box, Φ100 x 43.2 x 129 mm, White
- Junction Box
- Aluminum Alloy
- Hikvision White
Category: Security Camera Accessories
| SKU | DS-1280ZJ-XS |
|---|---|
| EAN | 6954273658564 |
| Manufacturer | Hikvision |
| Availability | Y |
Hikvision Back Box for domes and bullets 3 Year Warranty
Hikvision Back Box for domes and bullets 3 Year Warranty
| Features | |
|---|---|
| Type | Brackets |
| Features | |
|---|---|
| Housing material | Aluminium |
| Brand compatibility | Hikvision Digital Technology |
| Compatibility | XB-2MD XB-4MW XB-5M XB-2M XB-3MD LB-7TURBO LE-7TURBOW B8-TURBOX B8-TURBOXW E8-TURBO HRB900 HRB900W HRB900X HRB900XW HRE900 HRE900W |
| Type | Junction box |
| Placement supported | Universal |
| Product colour | White |
| Maximum weight capacity | 4.5 kg |
| Ergonomics | |
| Maximum weight capacity | 4.5 kg |
| Technical details | |
| Compatibility | XB-2MD XB-4MW XB-5M XB-2M XB-3MD LB-7TURBO LE-7TURBOW B8-TURBOX B8-TURBOXW E8-TURBO HRB900 HRB900W HRB900X HRB900XW HRE900 HRE900W |
| Type | Junction box |
| Placement supported | Universal |
| Maximum weight capacity | 4.5 kg |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Diameter | 10 cm |
| Width | 129 mm |
| Weight | 320 g |
| Height | 43.2 mm |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Hikvision DS-1280ZJ-XS security camera...
£21.07
£17.56
|
Hot Product
Axis 5800-511 security camera accessor...
£28.01
£23.34
|
Popular
Hikvision DS-1260ZJ security camera ac...
£21.07
£17.56
|
Bestseller
Hikvision DS-1280ZJ-S security camera...
£27.36
£22.80
|
New
Ubiquiti UVC-G3-F-C security camera ac...
£22.88
£19.07
|
Hanwha SBV-136B security camera access...
£25.74
£21.45
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
DS-1280ZJ-XS
|
5800-511
|
DS-1260ZJ
|
DS-1280ZJ-S
|
UVC-G3-F-C
|
SBV-136B
|
| Manufacturer |
Hikvision
|
Axis
|
Hikvision
|
Hikvision
|
Ubiquiti
|
HANWHA
|
| Type |
Junction box
|
Mount
|
Housing
|
Junction box
|
Mount
|
Junction box
|
| Placement supported |
Universal
|
N/A
|
Universal
|
Universal
|
Universal
|
Universal
|
| Brand compatibility |
Hikvision Digital Technology
|
N/A
|
Hikvision Digital Technology
|
Hikvision Digital Technology
|
Ubiquiti Networks
|
N/A
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account