We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hikvision DS-DN4901W monitor mount accessory
SKU
DS-DN4901W
£283.92
£236.60
In stock
VESA 600 x 400, 736 x 607.8 x 65 mm, SPCC, 9.2 kg, Black
- Solid steel structure, preventing screen bending or twisting
- Cold-rolled steel plate (SPCC)
- Quick and easy installation
- Front maintenance
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | DS-DN4901W |
|---|---|
| Manufacturer | Hikvision |
| Availability | Y |
LCD Display Wall-mounted Bracket
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| Product type | Bracket |
| Number of displays supported | 1 |
| Adjustable depth | Yes |
| Panel mounting interface | 600 x 400 mm |
| Product colour | Black |
| Easy to install | Yes |
| Features | |
| Mounting type | Wall |
| Product type | Bracket |
| Number of displays supported | 1 |
| Adjustable depth | Yes |
| Panel mounting interface | 600 x 400 mm |
| Product colour | Black |
| Easy to install | Yes |
| Housing material | SPCC |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| Technical details | |
| Mounting type | Wall |
| Product colour | Black |
| Package weight | 10.2 kg |
| Panel mounting interface | 600 x 400 mm |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 9.2 kg |
| Width | 736 mm |
| Height | 607.8 mm |
| Depth | 65 mm |
| Package weight | 10.2 kg |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 10.2 kg |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Hikvision DS-DN4901W monitor mount acc...
£283.92
£236.60
|
Multibrackets M Pro Series - Dual Scre...
£281.69
£234.74
|
|---|---|---|
| SKU |
DS-DN4901W
|
7350073733873
|
| Manufacturer |
Hikvision
|
MULTIBRACKETS
|


Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account