We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hikvision DS-DN5501W signage display mount 139.7 cm (55") Black
SKU
DS-DN5501W
£305.92
£254.93
In stock
Wall-mounted Bracket, 736x684.5x65-239 mm
- Front-maintenance Wall-mounted Bracket for 55” LCD Screen
- Solid Steel structure, Prevent screen bend or twist
- Cold-rolled Steel Plate(SPCC)
Category: Signage Display Mounts
| SKU | DS-DN5501W |
|---|---|
| EAN | 5704174213000 |
| Manufacturer | Hikvision |
| Availability | Y |
| Mounting | |
|---|---|
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum screen size | 139.7 cm (55") |
| Design | |
| Housing material | SPCC |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 736 mm |
| Depth | 239 mm |
| Height | 239 mm |
| Weight | 8 kg |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Number of displays supported | 1 |
You may also be interested in
| Product |
Hikvision DS-DN5501W signage display m...
£305.92
£254.93
|
Hot Product
Peerless DS-VW765-LQR signage display...
£379.61
£316.34
|
Popular
StarTech.com TV Cart - Height Adjustab...
£373.28
£311.07
|
Bestseller
Peerless DS-VW775-QR signage display m...
£379.61
£316.34
|
Recommended
Multibrackets M Single Pole Floormount...
£331.09
£275.91
|
New
Elo Touch Solutions Wallaby 55.9 cm (2...
£298.55
£248.79
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
DS-DN5501W
|
DS-VW765-LQR
|
STNDMTV70
|
DS-VW775-QR
|
7350073738939
|
E421137
|
| Manufacturer |
Hikvision
|
Peerless
|
StarTech.com
|
Peerless
|
MULTIBRACKETS
|
Elo Touch Solutions
|
| Mounting type |
N/A
|
Wall
|
Floor
|
Wall
|
Floor
|
Desk
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account