We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Honeywell STD Cable USB cable 5 m USB A Black
SKU
CBL-500-500-C00
£21.12
£17.60
In stock
Cable USB type-A, 5m Coiled
Category: USB Cables
| Cable length | 5 m |
|---|---|
| Connector 1 | USB A |
| SKU | CBL-500-500-C00 |
| EAN | 5711045268298 |
| Manufacturer | Honeywell |
| Availability | Y |
CBL-500-500-C00 - STD Cable: USB, black, Type A, 5m (16.4'), coiled, 5V host power
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Female |
| Connector 1 | USB A |
| Cable length | 5 m |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Product colour | Black |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Cable jacket material | Plastic, Polyvinyl chloride (PVC) |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 5 m |
| Ports & interfaces | |
| Connector 1 | USB A |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Connector(s) | 2 |
| Technical details | |
|---|---|
| Ports quantity | 1 |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Product colour | Black |
| Ports quantity | 1 |
| Connector(s) | 2 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Honeywell STD Cable USB cable 5 m USB...
£21.12
£17.60
|
Popular
Datalogic Straight Cable - Type A USB...
£31.14
£25.95
|
Digitus USB 2.0 Active Extension Cable
£17.09
£14.24
|
Recommended
Manhattan USB-A to USB-B Cable, 5m, Ma...
£20.21
£16.84
|
StarTech.com 6 ft Smart UPS Replacemen...
£18.25
£15.21
|
Hot Product
Lindy 20m USB 2.0 Active Extension
£31.15
£25.96
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CBL-500-500-C00
|
CAB-438
|
DA-70130-4
|
345408
|
USBUPS06
|
42631
|
| Manufacturer |
Honeywell
|
Datalogic
|
Digitus
|
Manhattan
|
StarTech.com
|
Lindy
|
| Connector 2 |
N/A
|
N/A
|
USB A
|
USB B
|
N/A
|
N/A
|
| Connector 1 |
USB A
|
N/A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
N/A
|
| USB version |
N/A
|
N/A
|
USB 2.0
|
USB 2.0
|
N/A
|
N/A
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account