We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP B5L09A Ink waste box, 115K pages for HP OfficeJet X 555/PageWide E 58650/PageWide P 55250/PageWide 556
- HP LaserJet Flow M577; HP PageWide Enterprise 556, 586, E58650
- Tested Original HP ink cartridges printed more than 2X the pages, on average, than non-HP.*
- Stay productive, keep your HP Officejet Enterprise MFPs and printers up and running smoothly with the HP Officejet Enterprise Ink Collection Unit.
- Ink collection unit; Install guide
| Capacity | 115000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | B5L09A |
| EAN | 0888182399699 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Product Videos |
View Video View Video |
Reliability you can trust
Get high-quality results with Original HP Ink and make your hard work stand out from the rest.
You give your best. So do we.
Stay productive when you need it most with Original HP Ink.
Keep important documents and memories alive
Choose Original HP Ink to print crisp documents and your cherished moments in vivid colors.
Compatible Printers: HP PageWide Enterprise Color Flow MFP 586 f, HP PageWide Managed Color Flow MFP E 58650 dn, HP OfficeJet Enterprise Color Flow X 585 z MFP, HP OfficeJet Enterprise Color X 550 Series, HP PageWide Enterprise Color 556 dn, HP OfficeJet Enterprise Color X 555 xh, HP OfficeJet Enterprise Color X 585 dn MFP, HP OfficeJet Enterprise Color X 585 f MFP, HP PageWide Managed P 57750 dw, HP PageWide Managed Color Flow MFP E 58650 z, HP PageWide Enterprise Color MFP 586 dn, HP PageWide Enterprise Color 556 xh, HP PageWide Enterprise Color Flow MFP 580 Series, Troy PageWide 556 dn SecureUV, HP PageWide Enterprise Color 550 Series, HP PageWide Managed P 55250 dw, HP PageWide Enterprise Color Flow MFP 586 z, HP OfficeJet Enterprise Color X 555 dn, HP OfficeJet Enterprise Color X 580 Series
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Compatibility | HP LaserJet Flow M577 HP PageWide Enterprise 556, 586, E58650 |
| Product type | Waste container |
| Weight & dimensions | |
| Width | 280 mm |
| Depth | 158 mm |
| Height | 98 mm |
| Weight | 660 g |
| Package width | 346.1 mm |
| Package height | 187.3 mm |
| Package weight | 1.05 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 346.1 mm |
| Package height | 187.3 mm |
| Package weight | 1.05 kg |
| Package depth | 244.5 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| UNSPSC-code | 44103120 |
| Package depth | 244.5 mm |
| Harmonized System (HS) code | 8443995015 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 888182399699 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 888182399699 |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 1.05 kg |
| Harmonized System (HS) code | 8443995015 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 1.05 kg |
| UNSPSC-code | 44103120 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HP B5L09A Ink waste box, 115K pages fo...
£57.53
£47.94
|
New
Epson C13T619300/T6193 Cleaning cartri...
£67.56
£56.30
|
Recommended
Zebra G22101M printer kit
£79.74
£66.45
|
Zebra G41011M printer kit
£67.21
£56.01
|
Popular
Ricoh 414865/TYPE T Staples, 2x5K page...
£63.29
£52.74
|
Hot Product
KYOCERA SH-12
£76.50
£63.75
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
B5L09A
|
C13T619300
|
G22101M
|
G41011M
|
414865
|
1903NB0UN0
|
| Manufacturer |
HP
|
Epson
|
Zebra
|
Zebra
|
Ricoh
|
KYOCERA
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account