We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP CB320EE/364 Ink cartridge yellow, 300 pages ISO/IEC 24711 3.5ml for HP PhotoSmart B 110/C 309/D 5460/Plus/Premium
- Original HP 364 Ink Cartridges deliver legendary HP print quality.
- HP 364 ink cartridges work with: HP DeskJet 3522, 3524; HP Photosmart 5522, 5524, B210c
- 1 Yellow (~300 pages)
- Tested Original HP ink cartridges printed more than 2X the pages, on average, than non-HP.*
- Quality prints you can take pride in
- Ideal for customers who want easy and affordable way to print both high-quality photos and sharp looking colour documents conveniently at home.
- Depend on Original HP 364 Ink Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Ink cartridge
| SKU | CB320EE |
|---|---|
| EAN | 0883585705504 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Product Videos |
View Video |
| PDF URLs |
View PDF |
Reliability you can trust
Get high-quality results with Original HP Ink and make your hard work stand out from the rest.
You give your best. So do we.
Stay productive when you need it most with Original HP Ink.
Keep important documents and memories alive
Choose Original HP Ink to print crisp documents and your cherished moments in vivid colors.
Versatile Original HP ink cartridges help meet your printing needs – from store-quality photos, to office documents, to web prints. Print vibrant colours that pop using individual ink cartridges that you can replace one at a time.
Compatible Printers: HP PhotoSmart Wireless B 100 Series, HP PhotoSmart D 5463, HP PhotoSmart D 7500 Series, HP PhotoSmart Wireless B 109 a, HP PhotoSmart C 5370, HP PhotoSmart C 5393, HP PhotoSmart D 5460, HP PhotoSmart 7520 e All-in-One, HP OfficeJet 4620, HP PhotoSmart D 5445, HP PhotoSmart 5522 e All-in-One, HP PhotoSmart Premium C 410 d, HP PhotoSmart Premium C 309 g, HP DeskJet 3070 A, HP PhotoSmart Premium B 210 a, HP PhotoSmart Premium C 410 a, HP PhotoSmart Wireless B 109 b, HP PhotoSmart Plus B 209 a, HP PhotoSmart Premium B 210, HP PhotoSmart 5524 e All-in-One, HP PhotoSmart C 5388, HP PhotoSmart Wireless B 109 d, HP PhotoSmart C 6383, HP PhotoSmart D 5468, HP DeskJet 3522, HP PhotoSmart C 6300 Series, HP OfficeJet 4610, HP PhotoSmart Premium C 310 a, HP DeskJet D 5445, HP PhotoSmart Premium B 010 a, HP PhotoSmart Premium B 210 e, HP PhotoSmart Wireless e-All-in-One B 110 e, HP PhotoSmart C 5383, HP PhotoSmart Premium C 410 e, HP PhotoSmart eStation C 510 a, HP PhotoSmart C 5324, HP PhotoSmart Wireless e-All-in-One B 110 f, HP PhotoSmart Premium B 410 Series, HP PhotoSmart C 5300 Series, HP PhotoSmart 6520 e All-in-One, HP PhotoSmart Wireless e-All-in-One B 110 Series, HP PhotoSmart Wireless B 109 f, HP PhotoSmart C 5390, HP PhotoSmart Premium Touchsmart Web, HP PhotoSmart Premium TouchSmart Web C 309 n, HP PhotoSmart C 6380, HP PhotoSmart eStation C 510 Series, HP PhotoSmart 6500 Series, HP PhotoSmart Wireless B 109 n, HP DeskJet D 5400 Series, HP PhotoSmart Premium B 210 b, HP PhotoSmart Wireless B 109 e, HP PhotoSmart B 109 a, HP PhotoSmart Wireless e-All-in-One B 110 a, HP PhotoSmart 6525 e All-in-One, HP PhotoSmart 5525 e All-in-One, HP PhotoSmart Premium B 210 Series, HP OfficeJet 7515, HP PhotoSmart C 5373, HP PhotoSmart Premium Fax, HP PhotoSmart D 5400 Series, HP DeskJet 3524, HP PhotoSmart Premium B 010 Series, HP PhotoSmart C 6324, HP PhotoSmart Premium B 010 b, HP DeskJet D 5460, HP PhotoSmart Wireless B 109 g, HP PhotoSmart 5514 e-All-in-One, HP PhotoSmart Plus, HP PhotoSmart 5520 e All-in-One, HP PhotoSmart Premium C 410 b, HP PhotoSmart 5515 e-All-in-One, HP PhotoSmart eStation, HP PhotoSmart Premium C 410 c, HP PhotoSmart Plus B 209 b, HP PhotoSmart 7510 e-All-in-One, HP PhotoSmart Premium B 410 c, HP PhotoSmart Wireless B 109 c, HP PhotoSmart 6510 e-All-in-One, HP PhotoSmart B 8550, HP PhotoSmart Plus B 200 Series, HP PhotoSmart C 5380, HP PhotoSmart Premium B 210 c, HP DeskJet 3070 Series, HP PhotoSmart Wireless e-All-in-One B 110 c, HP PhotoSmart Wireless e-All-in-One B 110 d, HP PhotoSmart Premium B 410 a, HP PhotoSmart D 7560, HP PhotoSmart 5510 e-All-in-One, HP DeskJet 3520 e-All-in-One, HP PhotoSmart Premium Fax C 309 a, HP OfficeJet 4622, HP PhotoSmart Plus B 209 c, HP DeskJet 3521, HP PhotoSmart Premium C 410 Series
| Features | |
|---|---|
| Ink type | Dye-based ink |
| Colour ink page yield | 300 pages |
| Printing colours | Yellow |
| Country of origin | China, Czech Republic, Ireland, Singapore, Malaysia |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Technical details | |
| Printing colours | Yellow |
| Country of origin | China, Czech Republic, Ireland, Singapore, Malaysia |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Box contents | Ink cartridge |
| Other EU Hazard statement(s) | EUH208: Contains sensitizing substance. May produce an allergic reaction |
| Operational conditions | |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 50 °C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 107 mm |
| Weight | 30 g |
| Height | 115 mm |
| Depth | 24 mm |
| Package depth | 24 mm |
| Package weight | 40 g |
| Package width | 107 mm |
| Package height | 115 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 24 mm |
| Package weight | 40 g |
| Package width | 107 mm |
| Package height | 115 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 3840 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 800 x 1072 mm |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 64 pc(s) |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Country of origin | China, Czech Republic, Ireland, Singapore, Malaysia |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 800 x 1072 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | China, Czech Republic, Ireland, Singapore, Malaysia |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 201.6 kg |
| Products per master (outer) case | 60 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 2.76 kg |
| Products per pallet | 3840 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 800 x 1072 mm |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 64 pc(s) |
| Products per larger master (outer) case | 60 pc(s) |
| Larger master (outer) case gross weight | 2.76 kg |
You may also be interested in
| Product |
New
HP CB320EE/364 Ink cartridge yellow, 3...
£16.12
£13.43
|
Popular
Canon 0623B001/CLI-8Y Ink cartridge ye...
£15.50
£12.92
|
Bestseller
Canon 2146B001/CL-38 Printhead cartrid...
£19.90
£16.58
|
Recommended
Canon 0622B001/CLI-8M Ink cartridge ma...
£15.50
£12.92
|
Canon 1035B001/PGI-9C Ink cartridge cy...
£14.92
£12.43
|
Hot Product
Canon 0621B001/CLI-8C Ink cartridge cy...
£15.50
£12.92
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CB320EE
|
0623B001
|
2146B001
|
0622B001
|
1035B001
|
0621B001
|
| Manufacturer |
HP
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
| Printing colours |
Yellow
|
Yellow
|
N/A
|
Magenta
|
Cyan
|
Cyan
|
| Brand compatibility |
N/A
|
Canon
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Canon
|
| Type |
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account