We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP F2G77A Maintenance-kit 230V, 225K pages for HP LaserJet M 604/606
- HP printer maintenance kits ensure your HP printer remains in working condition and continues providing your workers with the highest print quality possible.
- HP LaserJet 220V Maintenance Kit; Install Guide; LLC Recycle Guide
| Capacity | 225000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | F2G77A |
| EAN | 0888182490112 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Product Videos |
View Video |
Compatible Printers: HP LaserJet Enterprise M 606 Series, HP LaserJet Enterprise M 606 dn, HP LaserJet Enterprise M 604 Series, Troy M 604, HP LaserJet Managed M 605 Series, Troy M 605, HP LaserJet Enterprise M 605 n, HP LaserJet Enterprise M 605 Series, HP LaserJet Managed M 605 xm, HP LaserJet Enterprise M 605 dn, HP LaserJet Enterprise M 604 n, HP LaserJet Enterprise M 605 x, HP LaserJet Enterprise M 604 dn, Troy M 606, HP LaserJet Enterprise M 606 x, HP LaserJet Managed M 605 dnm
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Print technology | Laser |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | 15 - 32 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 482 mm |
| Depth | 294 mm |
| Height | 267 mm |
| Weight | 2.8 kg |
| Package width | 482 mm |
| Package height | 267 mm |
| Package weight | 2.8 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 482 mm |
| Package height | 267 mm |
| Package weight | 2.8 kg |
| Package depth | 294 mm |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 64 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1192 x 980 x 2146 mm |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Package depth | 294 mm |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 64 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 221.1 kg |
| Products per pallet | 64 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 221.1 kg |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 64 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1192 x 980 x 2146 mm |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
HP F2G77A Maintenance-kit 230V, 225K p...
£259.43
£216.19
|
HP C2H57-67901 printer kit Maintenance...
£377.72
£314.77
|
Recommended
HP CE979A Transfer-kit, 1,500K pages f...
£267.06
£222.55
|
Bestseller
HP CE516A Transfer-kit, 150K pages for...
£258.16
£215.13
|
Popular
HP CF254A Fuser kit 230V, 200K pages f...
£267.06
£222.55
|
Hot Product
Lexmark 70C0Z50/700Z5 Drum kit black +...
£318.34
£265.28
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
F2G77A
|
C2H57-67901
|
CE979A
|
CE516A
|
CF254A
|
70C0Z50
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
Lexmark
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account