We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP LaserJet Tray 2 Roller Kit
SKU
527H2A
£69.90
£58.25
In stock
LaserJet Tray 2 Roller Kit
- (~150,000) pages
- HP roller kits feeds media from the input tray into the printer for professional quality printing.
Category: Printer Kits
| SKU | 527H2A |
|---|---|
| EAN | 0196188797433 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Product Videos |
View Video |
| PDF URLs |
View PDF |
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Page yield | 150000 pages |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Laser |
| Product type | Roller kit |
| Colour ink page yield | 150000 pages |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 35 - 85% |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 50 g |
| Package width | 151 mm |
| Package height | 87 mm |
| Package weight | 100 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 151 mm |
| Package height | 87 mm |
| Package weight | 100 g |
| Package depth | 68 mm |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Page yield | 150000 pages |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 44103121 |
| Package depth | 68 mm |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 196188797433 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 196188797433 |
| Other features | |
| Colour ink page yield | 150000 pages |
| UNSPSC-code | 44103121 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP LaserJet Tray 2 Roller Kit
£69.90
£58.25
|
Recommended
Zebra G22101M printer kit
£79.85
£66.54
|
Popular
HP CE248A Maintenance-kit ADF, 90K pag...
£63.29
£52.74
|
Hot Product
Zebra P1046696-073 printer kit
£85.76
£71.47
|
Ricoh 414865/TYPE T Staples, 2x5K page...
£63.29
£52.74
|
Bestseller
KYOCERA SH-12
£76.50
£63.75
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
527H2A
|
G22101M
|
CE248A
|
P1046696-073
|
414865
|
1903NB0UN0
|
| Manufacturer |
HP
|
Zebra
|
HP
|
Zebra
|
Ricoh
|
KYOCERA
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account