We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP OfficeJet 200 series Battery
SKU
M9L89A
£56.10
£46.75
In stock
OfficeJet 200 series Battery
- Take your productivity with you everywhere you go.
- Print anytime, anywhere. Convenient for travel thanks to ultra-compact and lightweight design.
Category: Printer/Scanner Spare Parts
| Type | Battery |
|---|---|
| SKU | M9L89A |
| EAN | 0889296783954 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
Long-lasting, ultra-compact lithium ion mobile printer battery for the Officejet Mobile 100 printer series.
| Features | |
|---|---|
| HP segment | Enterprise, Business |
| Country of origin | China, Indonesia |
| Weight & dimensions | |
| Width | 208 mm |
| Depth | 23.5 mm |
| Height | 27.5 mm |
| Weight | 180 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 70 mm |
| Package depth | 45 mm |
| Package height | 150 mm |
| Package weight | 220 g |
| Logistics data | |
| UNSPSC-code | 26111711 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP OfficeJet 200 series Battery
£56.10
£46.75
|
Popular
HP RM1-4023-000CN Transfer roller for...
£47.45
£39.54
|
HP ADF roller replacement kit
£51.77
£43.14
|
Recommended
Zebra 105910-150 printer/scanner spare...
£51.85
£43.21
|
Bestseller
Zebra P1037974-028 printer/scanner spa...
£54.73
£45.61
|
Hot Product
Epson OT-BZ20-634: Optional External B...
£47.09
£39.24
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
M9L89A
|
RM1-4023-000CN
|
L2725-60002
|
105910-150
|
P1037974-028
|
C32C890634
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
Zebra
|
Zebra
|
Epson
|
| Device compatibility |
N/A
|
Multifunctional
|
Multifunctional
|
POS printer
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
N/A
|
Roller
|
Roller
|
Roller
|
Roller
|
N/A
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account