We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Poly EncorePro HW700 Foam Ear Cushions and Mounting Plates (2 Pieces)
SKU
85R24AA
£6.64
£5.53
In stock
EncorePro HW700 Foam Ear Cushions and Mounting Plates (2 Pieces)
Category: Headphone/Headset Accessories
| SKU | 85R24AA |
|---|---|
| EAN | 0197497573480 |
| Manufacturer | HP Poly |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cushion/ring set |
| Brand compatibility | POLY |
| Product colour | Black |
| Compatibility | EncorePro HW700 EncorePro 500 series EncorePro 700 series |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Product type | Cushion/ring set |
| Package weight | 300 g |
| Brand compatibility | POLY |
| Product colour | Black |
| Compatibility | EncorePro HW700 EncorePro 500 series EncorePro 700 series |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 357 kg |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 300 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 300 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Country of origin | China |
| UNSPSC-code | 13111309 |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
HP Poly EncorePro HW700 Foam Ear Cushi...
£6.64
£5.53
|
Popular
Lindy BNX-60 and NC-60 Replacement Ear...
£8.76
£7.30
|
Bestseller
EPOS ADAPT 100 foam earpads
£8.58
£7.15
|
Recommended
JPL A-01 USB adapter
£6.30
£5.25
|
Sony 502591901 headphone/headset acces...
£8.64
£7.20
|
Hot Product
EPOS HZP 31 SC 200
£9.79
£8.16
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
85R24AA
|
73156
|
1000911
|
575-371-001
|
502591901
|
1000791
|
| Manufacturer |
HP Poly
|
Lindy
|
EPOS
|
JPL
|
Sony
|
EPOS
|
| Product type |
Cushion/ring set
|
Ear pad
|
Ear pad
|
USB adapter
|
Ear pad
|
Ear pad
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account