We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Poly M22 Adapter
- Preserve your tech investment with the Poly DA Series. Not only do these digital adapters include USB-A and USB Type-C️ access right on the cable, they’re also compatible with all your new and legacy Poly headsets and accessories [2].
- Call clarity isn't just a dream. Poly DA Series offers intelligent headset recognition that dynamically tunes audio performance. Stay distraction free to maximize productivity.
| SKU | 85T20AA#ABB |
|---|---|
| EAN | 5033588035558 |
| Manufacturer | HP Poly |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
Flexible & future-proof
Preserve your tech investment with the Poly DA Series. Not only do these digital adapters include USB-A and USB Type-C®️ access right on the cable, they’re also compatible with all your new and legacy Poly headsets and accessories [2].
Peak user experience
Call clarity isn't just a dream. Poly DA Series offers intelligent headset recognition that dynamically tunes audio performance. Stay distraction free to maximize productivity.
Poly DA Series digital adapters keep call center employees sounding crystal-clear from home or in the office. With easy USB-A or USB Type-C️ connections, they adjust audio to each specific Poly headset, offering quality calls [1].
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Package weight | 300 g |
| Master (outer) cases per pallet layer | 5 pc(s) |
| Pallet gross weight | 357 kg |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 300 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 300 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet layer | 5 pc(s) |
| Country of origin | China |
| UNSPSC-code | 26121630 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP Poly M22 Adapter
£105.89
£88.24
|
Popular
Jabra LINK 265
£109.30
£91.08
|
Hot Product
Jabra LINK 260
£112.86
£94.05
|
Bestseller
Jabra LINK 860
£135.66
£113.05
|
Zebra KT-HSX100-EPF1-20 headphone/head...
£112.21
£93.51
|
Recommended
Jabra Link 260 MS
£112.86
£94.05
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
85T20AA#ABB
|
265-09
|
260-09
|
860-09
|
KT-HSX100-EPF1-20
|
260-19
|
| Manufacturer |
HP Poly
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Zebra
|
Jabra
|
| Product type |
N/A
|
Cable
|
USB adapter
|
N/A
|
Earshells
|
USB adapter
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account