We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Poly Savi 8240/8245 Battery
SKU
85R41AA
£26.45
£22.04
In stock
Poly Savi 8240/8245 Battery
- Adds portability and flexibility for your device.
Category: Headphone/Headset Accessories
| Product type | Battery |
|---|---|
| SKU | 85R41AA |
| EAN | 0197497573671 |
| Manufacturer | HP Poly |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
Flexibility
Adds portability and flexibility for your device.
Peace of mind
Have peace of mind with a spare battery for your headsets.
Have peace of mind with a spare battery for your headsets.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Battery |
| Brand compatibility | POLY |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Savi 8240/8245 |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Product type | Battery |
| Package weight | 300 g |
| Brand compatibility | POLY |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Savi 8240/8245 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Pallet gross weight | 357 kg |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 300 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 300 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Country of origin | China |
| UNSPSC-code | 26111711 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP Poly Savi 8240/8245 Battery
£26.45
£22.04
|
Popular
Jabra 8800-01-37 headphone/headset acc...
£37.44
£31.20
|
Bestseller
Jabra GN1200
£37.80
£31.50
|
Hot Product
Jabra BIZ 2400 II ear cushions
£35.84
£29.87
|
Jabra Evolve 75e Accessory Pack
£23.33
£19.44
|
Recommended
Yealink DD10K DECT USB Dongle for T41S...
£27.71
£23.09
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
85R41AA
|
8800-01-37
|
88001-99
|
14101-48
|
14101-69
|
DD10K
|
| Manufacturer |
HP Poly
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Yealink
|
| Product type |
Battery
|
Cable
|
N/A
|
N/A
|
Ear pad
|
N/A
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account