We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP SU171A/CLT-K506L Toner cartridge black, 6K pages ISO/IEC 19798 for Samsung CLP-680
- Original HP Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- 1 Black (~6,000 pages)
- Print high-quality documents with Original HP Toner Cartridges that were designed for your Samsung printer for worry-free performance. Keep business productivity high and print more with optional high-yield cartridges.[1]
- Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
- Depend on Original HP Toner Cartridges designed specifically for your Samsung
- printer.
- Toner cartridge
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Capacity | 6000.00 |
| Colour | black |
| SKU | SU171A |
| EAN | 0191628429011 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Product Videos |
View Video |
Business productivity and environment matter
Original HP Toner Cartridges are easy to use, secure, and designed with sustainability in mind.
Reliable printing performance
Trust Original HP Toner for consistent, uninterrupted printing that keeps you on task.
Customer-ready print quality
With HP Toner, get top-quality color prints and crisp texts to represent your business ideas.
Print high-quality documents with Original HP Toner Cartridges that were designed for your Samsung printer for worry-free performance. Keep business productivity high and print more with optional high-yield cartridges.[1]
Compatible Printers: Samsung CLX-6260 FW, Samsung CLP-680 Series, Samsung CLX-6260 FD, Samsung CLX-6260 ND Premium Line, Samsung CLX-6260 Series, Samsung CLX-6260 FR Premium Line, Samsung CLX-6260 FW Premium Line, Samsung CLX-6260 FR, Samsung CLP-680 ND, Samsung CLP-680 DW, Samsung CLX-6260 FD Premium Line, Samsung CLP-680 ND Premium Line, Samsung CLX-6260 ND, Samsung CLP-680 DW Premium Line, Samsung CLP-680
| Features | |
|---|---|
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Black toner page yield | 6000 pages |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Colour | Yes |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 148 mm |
| Package weight | 1.1 kg |
| Package width | 398 mm |
| Package height | 124 mm |
| Print quality | |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 148 mm |
| Package weight | 1.1 kg |
| Package width | 398 mm |
| Package height | 124 mm |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Colour | Yes |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 5 |
| Sustainability | |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 5 |
| Other features | |
| Colour | Yes |
| UNSPSC-code | 44103103 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP SU171A/CLT-K506L Toner cartridge bl...
£89.70
£74.75
|
Bestseller
HP C9372A/72 Ink cartridge magenta 130...
£85.91
£71.59
|
Recommended
HP C9451A/70 Ink cartridge photo gray...
£112.97
£94.14
|
Popular
HP Q5949A/49A Toner cartridge black, 2...
£111.28
£92.73
|
Hot Product
HP C9383A/72 Printhead magenta + cyan...
£90.05
£75.04
|
HP C9448A/70 Ink cartridge black matt...
£112.97
£94.14
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SU171A
|
C9372A
|
C9451A
|
Q5949A
|
C9383A
|
C9448A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Printing colours |
Black
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
HP
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Original
|
N/A
|
N/A
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account