We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE AP872A internal hard drive 600 GB 15000 RPM 3.5" SAS
SKU
AP872A
£234.30
£195.25
In stock
M6612 600GB 6G SAS 15K rpm LFF (3.5-inch) Dual Port Hard Drive
Category: HPE
| Component for | Server/Workstation |
|---|---|
| SKU | AP872A |
| EAN | 5711045384202 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Compatible products | M6612 3.5-inch SAS Drive Enclosure |
| Features | |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Compatible products | M6612 3.5-inch SAS Drive Enclosure |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Compatible products | M6612 3.5-inch SAS Drive Enclosure |
You may also be interested in
| Product |
Popular
HPE AP872A internal hard drive 600 GB...
£234.30
£195.25
|
New
HPE XP7 Performance Advisor Software 1...
£306.50
£255.42
|
Bestseller
HPE Aruba Networking X372 54VDC 680W 1...
£334.32
£278.60
|
HPE HPE Inside Unpack/Clean Up w/Obst XL
£247.01
£205.84
|
HPE ZU718A warranty/support extension
£232.54
£193.78
|
Recommended
HPE Red Hat High Availability 2 Socket...
£338.08
£281.73
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AP872A
|
TK990AD
|
JL086A
|
P1F69A
|
ZU718A
|
G3J34AAE
|
| Manufacturer |
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
| HDD size |
3.5 "
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
Server/workstation
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD speed |
15000RPM and more
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Product type |
N/A
|
N/A
|
Power supply
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Software type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Electronic License Delivery (ELD)
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account